Wpis z mikrobloga

Dlaczego monitory 4K są tanie jak barszcz i całkiem fajny IPS do programowania można wyrwać za 1500-3000 zł, ale 5K to wydatek 7-9 tys. a 6K to 20+ tys. zł? Dlaczego nikt nie robi dobrych monitorów 27"/5K i 32"/6K do programowania / pracy biurowej w normalnej cenie, kiedy to jest minimalna rozdzielczość zapewniająca ostrość tekstu? Wszystko co ma mniej niż 220 PPI to pikseloza / rozmazane krawędzie. #komputery #monitory #programowanie
  • 151
patrząc 8h na literki rozmazane antyaliasingiem.


@Krolik: wtf?! Że co? Raz jakaś bzdura o psuciu sobie wzroku a dwa - 4k na monitorze 32'' to odpowiednik FHD na monitorze 15.6'' (gdzie dawałem skalowanie 125%).
Jeśli do programowania w jakimś IDE i mówisz o jakichś rozmazanych literkach to raczej udaj się do okulisty.

Jeśli Ty nie widzisz pikselozy przy 100 PPI, to może jednak Ty idź do okulisty.

serio, z jakiej odległości
@Krolik typ mówi że 4K jest dobre do 24" i się pluje o ppi XDDDDD typie, udaj się do okulisty w pierwszej kolejności, jak dla ciebie 4k na 24" jest "dobre".
4k to ja mam na telefonie
@Krolik: Jak oczy bolą to może do okulisty. I odsuń się trochę od monitora. Jeszcz kilka lat temu standardem były monitory 17", 19" 1280x1024 i to było łał po kineskopowych 15". A to 220 ppi to skąd masz? To przecież trzeba z nosem w monitorze siedzieć jak z tabletem. Spróbuj jakiegoś lepszego monitorka 48" ewentualnie 43" 4k. Siądź te 90cm od ekranu, ustaw skalowanie 1:1 i ciesz się ostrością i gigantyczną
Odpisujecie na zarzutkę albo jakiegoś odszczepieńca. Przez lata standardem było 24" 1080p i nikomu to nie przeszkadzało(aczkolwiek skłonny jestem uznać że 92 PPI to za mało).
Naturalnie potem ludzie zaczęli przechodzić na 27" 1440p które już wygląda lepiej niż 24" 1080p, a ma zaledwie 109 PPI.

Wartości powyżej powyżej 200 to raczej nikt poważnie nie traktuje.
nightfaler - Odpisujecie na zarzutkę albo jakiegoś odszczepieńca. Przez lata standard...

źródło: Screenshot 2023-10-13 111631

Pobierz
Dlaczego nikt nie robi dobrych monitorów 27"/5K i 32"/6K do programowania / pracy biurowej w normalnej cenie, kiedy to jest minimalna rozdzielczość zapewniająca ostrość tekstu?


@Krolik: xDDD już się nie mogę doczekać jak za 10 lat będą tak pisali o 20k pomijając zupełnie aspekt że oko jest to samo co od tysięcy lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Werdna: oko ludzkie ma określoną rozdzielczość kątową, wystarczy aby monitory zapewniały rozdzielczość taką samą lub nieznacznie wyższą. Na razie wiekszość monitorów takiej nie zapewnia.