Wpis z mikrobloga

Czekam w Pekao S.A na decyzje kredytową od połowy lipca. Umowa rezerwacyjna była do 31 września, przedłużona do 14 października. W międzyczasie, tydzień temu złożony do MBank.

Do tego momentu z Pekao S.A. kontakt ogranicza się do informacji że decyzja będzie "wkrótce", "w ciągu 10 dni".

Deweloper nie jest skłonny przedłużać dalej umowę, co jak najbardziej rozumiem.

Czy ktoś jest/był w podobnej sytuacji i podpowie co można jeszcze zrobić?

#bk2 #nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 27
  • Odpowiedz
@nychu: Powiedziałbym, że podpalić się pod siedzibą banku, ale to chyba nie będzie dla Ciebie zbyt dobre rozwiązanie....
  • Odpowiedz
@nychu: Niestety, ale nie można nic zrobić. Bank nie radzi sobie z obsługą wniosków. Panuje w nim olbrzymi chaos. Co ciekawe i zaskakujące nowe wnioski są rozpatrywane znacznie szybciej.

Na pocieszenie dodam, że z mBanku w ciągu kolejnego tygodnia powinieneś otrzymać decyzję ostateczną.
  • Odpowiedz
  • 0
@opewnieJerzy: U mnie Wrocław. Inspekcja była w sierpniu. Wniosek nie zaginął, bo mam kontakt do osoby która go obsługuje i we wrześniu jeszcze dosyłałem dokumenty, a i we wtorek kontaktowałem się telefonicznie.

29 września otrzymałem takiego maila:

Dzień dobry

Pana wniosek jest w procesie , mam nadzieję, że jeszcze wniosek będzie około 10 dni i będę mogła Panu przesłać umowę

Niestety trafił Pan jak wielu klientów, na górkę i trochę się
  • Odpowiedz
@nychu: Ja czekam od początku sierpnia, na szczęście pośrednik kredytowy od dewelopera więc są świadomi sytuacji i przekładają bezkosztowo transze.


@PfefferWerfer: Nie rozważaliście dodatkowego wniosku do Velo lub ewentualnie do mBanku?
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: nieruchomość ma dziale IV KW hipotekę z wierzycielem na osobę fizyczną, z tego powodu Velo i Millenium wniosek odrzucił. W mBank wniosek jest od tygodnia.
  • Odpowiedz
Nie rozważaliście dodatkowego wniosku do Velo lub ewentualnie do mBanku?


@marcpol: Mam specyficzne dochody na ryczałcie, zdolność miałem tylko w PEKAO, PKO BP i Aliorze.

Wszystkie trzy #!$%@? kompletnie przez bekowiczów.
  • Odpowiedz
@nychu: podobna sytuacje mialem, teraz zaluzje ze przed wejsciem mbanku (jestem jako klient) wplacilem kase na operat do PEKAO. ogolnie umowe w mbanku ogarnalem w 1-1,5 tygodnia od pierwszej wizyty. Pozdrawiam i ciesze sie z czystej glowy i wyplaconej transzy
  • Odpowiedz
@nychu We Wrocławiu Pekao po prostu nie działa. Ja składałem na początku sierpnia i nawet nie dostałem wstępnej decyzji ani nie miałem kontrola w BIKu. Mój doradca ma tam jeszcze wnioski z samego początku lipca gdzie ludzie już sie wprowadzają do mieszkań a Pekao nawet do BIKu nie zajrzało. Bank totalnej porażki, co mnie najbardziej rozbawiło to to że ostatnio zobaczyłem ich bilbord. Fajnie że się reklamują i wydają na to pieniądze,
  • Odpowiedz