Wpis z mikrobloga

@wolny_kot: Nie myliłem się. Upadłeś na głowę.
I nie mówię tutaj o tym jak ciśniesz pis bo tu się zgadzam, a o tym jak gloryfikujesz tuska i po. Jak Ci za to nie płacą, to zgłoś się do nich, bo powinni.
@wolny_kot dokładnie tak, wszyscy to marionetki pisu lub po, tak było, nie zmyślam ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Co i tak nie zmienia faktu że lepiej zagłosować na dosłownie cokolwiek innego niż popis, no chyba że jest się przecietnym polaczkiem i jedyny argument to "a bo łoni i tak nie wygrajo" i ma się
@erixon no taki mam zamiar, Konfa to szury, PiS wiadomo, ale chodzi tutaj o to, że sporo osób chyba było za młodych by pamiętać rządy PO i jak wtedy się żyło. Tak naprawdę to PiS miał być właśnie "wybawieniem" od #!$%@? PO, a wyszło jak wyszło ¯_(ツ)_/¯
@cebekk: Kiedy Tusk oddawał władzę w 2014 roku miałem 18 lat. Kiedy PO kończyła swoją kadencję miałem 19. Doskonale pamiętam jak to wyglądało. Dzisiaj mam 27 lat i wiem jedno, że PiS w populiźmie, demontowaniu państwa polskiego, niszczeniu porządku prawnego i aferach przebił go wielokrotnie. Tak więc nie pierdziel, że każdy kto dzisiaj jest za Tuskiem ma 18.5 roku i jak Tusk oddawał władzę to przystępował do I Komunii, więc nie
@missioncritical: Właśnie ciekaw jestem co się stanie jak aktualna opozycja wygra wybory i odetną pis od tvp - skąd wtedy stare dziadki będą czerpać informacje co mają myśleć o rządzie?
No chyba, że od księżulków xD
@wolny_kot: czyli chcesz jednych bandytów wymienić na drugich z nadzieją że będą rozliczeni? Otóż nie, nie będą. Tak samo jak PiS nie rozliczył PO z żadnej afery tak samo PO nie rozliczy z żadnej afery PiSu. Jeżeli myślisz że będzie inaczej to jesteś w błędzie. No i skoro Twoim celem jest odsunięcie PiS od władzy a "później będziemy się w następnych wyborach zastanawiać" a partie będą takie same to co? Też
@arc_tic: bo teraz nie wyjeżdżają, narracja Pisowska, jak za Tuska było źle, a oni naprawili wszystkie problemy. Sam byłem zmuszony wyjechać w 2019 bo zarabiałem po 4 latach w firmie 1700 zł , wróciłem rok temu, teraz zarabiam 7 na rękę i pewnie realnie to jakbym miał 3,5 wtedy patrząc na ceny. Wielu moich znajomych przed a co ciekawe po covidzie również wyjechało, do Niemiec, Holandii, Belgii. Także takie #!$%@?, że
Właśnie ciekaw jestem co się stanie jak aktualna opozycja wygra wybory i odetną pis od tvp - skąd wtedy stare dziadki będą czerpać informacje co mają myśleć o rządzie?

No chyba, że od księżulków xD


@getresh: to zmusza mnie do zastanawiania się nad tym, czy tę władzę oddadzą. Trudno to sobie wyobrazić. Na pewno zdążą poinformować, że Polska upada i że jedyne wolne media to XXX - i tu podadzą Republiki
wróćmy do zarobków rzędu 5 zł/h


@zielony_goblin: Od razu do 2 zł/h, a co tam XD Nie pamiętam, żeby w 2014-15 roku, ktokolwiek mający więcej niż podstawówkę i średnie rozgarnięcie życiowe, zarabiał 5 zł/h. Mało tego, nawet w znacznie bogatszych Niemczech godzinowa płaca minimalna na poziomie ogólnokrajowym została wprowadzona dopiero w 2015 roku, więc jakby Ci to wyjaśnić, były trochę inne czasy, inne zarobki, inne koszty życia, inne realia. Cofnij się
@CocoJumbo266 tak się składa, że ja pamiętam bo sam wtedy zarabiałem jak masa moich znajomych. A czekaj, my dopiero co skończyliśmy szkole. Ciężko mieć doświadczenie idąc dopiero na studia czy do pierwszej pracy.

Wiem doskonale czym jest praca minimalna i cieszę się, że ten etap mam już za sobą. Też mnie to boli, że minimalna idzie w górę a twoja pensja nie no chyba, że firma jest ok.

Obecna rządy to totalne
Krytyka Tuska wzięła się z tego że nie był wystarczająco dobry


@wolny_kot: Masz zalany profil nienawiścią do PIS, dlatego jesteś ślepy na to co Tusk z ekipą odpierdzielali
@CocoJumbo266: Generalnie, zmniejszenie różnic zarobkowych między najlepiej wykwalifikowanymi pracownikami a tymi najmniej (czyli zarabiającymi najniższą krajową) jest jak najbardziej na plus (i tak to wygląda na cywilizowanym zachodzie), ale jest na plus gdy w kraju za tę minimalną krajową można żyć jak człowiek a nie zwierzę (i wtedy Ci lepiej wykwalifikowani za dodatkowe pieniądze mogą sobie pozwolić na "luksusy", a normalni ludzie mogą spokojnie żyć - przy okazji zmniejsza się skala
@zielony_goblin: To #!$%@?ło PO okazało się takie nie najgorsze w porównaniu do PIS. Oczywiście Platforma ma dużą nauczkę jak nie uprawiać polityki i głupotą byłby powrót do tego co robili. Ja głosuję na PO bo to głos na silne przywództwo i doświadczoną partię. Dla mnie to naturalny lider całej opozycji. Ich program w większości jest dla mnie odpowiedni, a należy pamiętać, że bez Hołowni, PSLu i Lewicy nie przepchną swoich postulatów,
Krytyka Tuska wzięła się z tego że nie był wystarczająco dobry.


@wolny_kot: jego krytyka wzięła się z tego, że to cyniczny k@tas, kreowany na męża stanu i zbawcę.
@wolny_kot: 40 lat i już objawy demencji starczej?

Krytyka Tuska wzięła się z tego że nie był wystarczająco dobry


Krytyka Tuska wzięła się z tego, że za pokazanie się z polską flagą na ulicy można było dostać wpier*ol, a każda jego decyzja była bardziej pro ue (lub proniemiecka) niż propolska. Niemcy coś tam szemrają w wprowadzeniu ACTA? Jeb - Tusk wprowadza ACTA. To trochę tak jakby zakazał pojazdów spalinowych już teraz