Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem jeszcze bardzo młody ale już zastanawiam się nad wyprowadzeniem się od rodziców. Powody są różne (dalsza edukacja & praca). Wiem, że to dość durne pytanie lecz co muszę wiedzieć przed wyprowadzeniem się? Albo co wy byście zrobili inaczej z perspektywy czasu?

Chodzi mi o praktyczne umiejętności (gotowanie, prawo itp.)

Co do pytań czy muszę wyjeżdżać - odpowiedź brzmi tak i to nawet nie jest myślenie egoistyczne tylko również chęć zadbania o bliskich. W mojej miejscowości jest trudno o przyzwoitą pracę.

#studbaza #praca #wyprowadzka #rodzice #pytanie #zycie #rodzina #pracbaza #rozwojosobisty #przegryw #rozwoj #dzialanie #prokrastynacja #produktywnosc #zycie #przemyslenia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: najlepiej idź do jakiegoś internetu i skończyć jakąś szkołę zawodową, gdzie chociaż nauczą Cię wymienić gniazdka czy pomalować ściany. Gotowanie - jest katering. Pranie jest banalnie proste, ale jak nie ogarniesz, to i tak można oddać do pralni pranie w większości centrów handlowych
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: musisz wiedzieć, że nie należy palić za sobą mostów - jak będziesz miał problemy powinieneś wiedzieć do kogo się zwrócić. Będziesz potrzebował pieniędzy - czyli zawodu, miejsca do spania - czyli prawdopodobnie pokoju, oraz wyposażenia - łóżko lub jakiś materac, itd. Początkowo może być trudno coś wynająć, trzeba mieć 18 lat, do podpisania umowy. Warto wziąć ze sobą osobę która wie jak to się robi - w przeciwnym razie można
  • Odpowiedz
@mirko_anonim najtaniej wychodza dania wegetariańskie bez mięsa (niestety), polecam przepisy z aniagotuje.pl, przyprawy, sosy, makaron, ryz najlepiej z allegro zamiawiac jak masz allegro Smart (taniej wychodzi niż w sklepach) o tak samo papier toaletowy lepiej kupować na allegro albo jakieś giełdzie. Aaa no i fajnie zrobić sobie jakiś cel na koncie bankowym i odkładać co miesiąc 200-300zl żeby mieć na urlop/niespodziewane wydatki (wiem że to oczywista rzecz, ale ja to skumalam akurat
  • Odpowiedz