Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problem - ojciec szuka najemcy mieszkania w #warszawa i dowiedziałem się dosłownie przed chwilą, że jest nim zainteresowana jakaś samotna matka z dzieckiem. Martwi mnie, że jest potencjalnym dzikim lokatorem, przestanie płacić, doprowadzi mieszkanie do ruiny i ogólnie będą z tego same kłopoty, jak to w przypadku samotnych matek bywa. Uprzedzając ewentualne pytania, co mnie obchodzi co ojciec robi ze swoim majątkiem - otóż po skończeniu studiów to mieszkanie ma być moje, które za zarobione pieniądze planuję sobie wyremontować i urządzić według własnego projektu. Od zdania matury pracuję to tu, to tam, odkładam kasę by zaraz po uzyskaniu dyplomu zacząć urządzać się na swoim i boję się, że wszystkie moje plany może zaprzepaścić jakiś nieuczciwy lokator.
Macie jakieś pomysły jak przekonać ojca, żeby poszukał jakiegoś pewniejszego najemcy? Nie wiem, studenta jakiegoś - kogokolwiek, byle nie matkę z bachorem. Jest naiwny, mówi że "normalna kobita się wydaje", a w razie czego no to przecież jego mieszkanie więc co za problem eksmitować. Nie ma pojęcia, jak w Polsce wygląda rzeczywistość w takich przypadkach.
#zalesie #nieruchomosci #mieszkanie #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 33
via mirko.proBOT
  • 73
Anonim (nie OP): No nie wiem, nie sluchaj @zbrodnia_i_kawa, pokaz tacie grupe na facebooku "WYNAJEM CZARNA LISTA LOKATOROW I WYNAJMUJACYCH" i tato zmieni zdanie :-) nigdy z dzieciakami. Na bank nie jest samotna, tylko po podpisaniu umowy pojawi sie jakis "tatus"


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
·
@mirko_anonim nie każda samotna matka to od razu problem, ale ryzyko jest, ewentualnie rozwiązaniem jest też wynajem pokoju, a korzysta z całości, jak coś nie pasuje i kombinuje to jej dokwaterowujecie kogoś kto pomoże jej się wynieść, a wszystko zgodnie z prawem bo wynajęła tylko pokój
@mirko_anonim
Sporządzić umowę u notariusza, za niepalcenie najmu wylatuje i tyle. Tylko jeszcze musi być koniecznie oświadczeniae osoby 3, że jak mamusia nie będzie płacić to ja przygarnie pod dach i sprawa prostą.