Wpis z mikrobloga

Ceny mieszkań u Niemca.

Proszę państwa to co z tym "będzie jak na zachodzie"? XD

Taka ciekawostka: Bundesbank ostrzegał przed zakupami spekulacyjnymi na rynku mieszkaniowym już w 2021, bo wg nich wzrosty były za wysokie i inwestorzy zderzą się z korektą. No i dokładnie tak się stało.

Obecnie sporo analityków uważa, że ceny wrócą w średnim okresie nominalnie... do cen z okolic 2018 roku.

#nieruchomosci #niemcy #ekonomia #gospodarka #ciekawostki
mickpl - Ceny mieszkań u Niemca.

Proszę państwa to co z tym "będzie jak na zachodzie...

źródło: niemcy

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
przewiduje standardowe odpowiedzi:

1. To co innego
2. Teraz to co innego
3. Gonimy zachod bo malo mieszkan, maly metraz
4. Przez 12 lat roslo (na wykresie) a tu jakas podnietka 2 kwartalami
5. I tak warto bylo kupic w 2010 (w sumie jedyne logiczne, to czemu nie kupiliscie?)

A potraficie sobie wyobrazic taki wykres dla PL gdyby na 10 lat dac promocje 0% dla kazdego? Bo przypominam ze od dobrych 10
  • Odpowiedz
  • 47
@del855: Beka beką. Polacy przez ostatnią dekadę intensywnie ładowali wszystkie nadwyżki finansowe w cegły, a ostatnie 3 lata to już totalne szaleństwo bo większość transakcji to inwestycje pod trzymanie puste albo najem.

No trochę jak Chińczycy tylko proporcje inne XD

Teraz kumulują się nadmiarowe zgony, odpływ Ukraińców i trochę demografia. Czytałem nawet opinie, że w Polsce rynek położy nadpodaż na rynku najmu.
  • Odpowiedz
@mickpl: Jak nic się nie zmieni i nagle nie przyjadą koledzy z Afryki czy nie będzie jakiegoś super wzrostu populacji to tak musi się skończyć. Nawet obecnie bardzo dużo mieszkań stoi pustych i to są fakty. Jedynie duże miasta mogą spać spokojnie pokroju Warszawy, Krakowa czy Trójmiasta. Reszta musi się sypnąć tutaj nie ma filozofii.
  • Odpowiedz
  • 2
@mickpl znowu ten odklejeniec xd
Pewnie niedługo będzie można cie spotkać na skrzyżowaniu w Marszałkowskiej i Jerozolimskich w Warszawie jak będziesz krzyczał o tych spadkach w schizofreniczny amoku xDD
  • Odpowiedz
@mickpl: Nie wiem cio ty publikujesz jak w ogóle możesz porównywać rynek niemiecki czy Francuzki z polskim... przecież to zupełnie co innego.

polski rynek można tylko i wyłącznie porównywać tylko do Monako, San Remo, Barcelona - a nie do Niemiec i wszystkich tych ludów germańskich.
  • Odpowiedz
@mickpl najbardziej mnie Narkuman developerski rozwalil komentarzem w sprawie spadku cen nieruchomosci u naszego sasiada:

Stowarzyszenia i związki budowlane oraz deweloperzy wzywają do wsparcia rządowego! Rząd w związku z zaistniałą sytuacją zwoła branżowy szczyt na którym ma przedstawić stymulusy oraz pakiet pomocowy.


WysrywNarkumanaTT
  • Odpowiedz
@mickpl gdybym Cie słuchał to bym czekał na spadki i nigdy mieszkania nie kupil. A tak to kupiłem mieszkanie w Krakowie za 7300 zł za metr + garaż, w kredycie na stały procent 3.58%.
  • Odpowiedz