Wpis z mikrobloga

@sruba_m3: No generalnie masz rację, z wyjątkiem tagów. To już dawno nie jest beka. To jest co najmniej tragikomedia, a może nawet wprost tragedia. Ten kraj nie ma przyszłości. Pokolenie dziadków wsparte przez oportunistów wartych 500 zł (o przepraszam, teraz 800) złożyło przyszłość swoich potomków na ołtarzu socjalu.

No bo im się należy. Za komuny wszakże przez 5 lat rozwozili bańki z mlekiem na pół etatu w lokalnej spółdzielni, a wiesz
@sruba_m3: Często rozmawiam z betonem PIS-u, co by poznać ich tok myślenia. Przedstawię dlaczego głosują w kilku punktach:
1. Waloryzacja emerytur za PO to były grosze
2. Zatrzymanie karuzeli VAT
3. 500+
4. Panie widać teraz, że ludzie mają pieniądze. Za PO nikogo prostego nie było stać, żeby sobie kostkę zrobić, teraz już tak.
5. Tusk to złodziej
6. Zbroją Polske, gdyby nie PIS bylibyśmy Niemcami, Rosjaniami (tutaj to zdania są
@dqdq1: Wg mnie to nie do końca było JPK, tylko możliwość wstrzymania wypłaty VAT-u na jakiś okres czasu. Wprowadzono to za PIS-u. Teraz jak jest podejrzenie karuzeli pieniądze są od razu wstrzymywane.
Dzbany jednak nie dostrzegają, że tak naprawdę jedyną rzeczą, która miała pozytywny wpływ na rozwój tego kraju to punkt 2. Trzeba przyznać PIS-owi, że to ogarnął.


@ziomus13: zrobienie giga burdelu na podatku od towarów i usług ma się daleko do uszczelnienia systemu, chyba, że takie potężne zakitowanie rozliczeń vat to rozsądniejszy pomysł niż audyt katalogu stawek vat. Dodatkowo, powiedziałbym, że to wciąż porażka pisu z racji ogarniczenia wolności gospodarczej dla mikroprzędsiębiorców,
@Hubertosik: Może masz rację, to nie moja branża. Znam pewnego gościa co pracował w skarbówce, opierałem swoją tezę o jego opowieść. Jeżeli tak faktycznie jest to znaczy, że w zasadzie nic przez te 8 lat się im nie udało. To jeszcze lepiej o nich świadczy xDDD
@ziomus13: pisiory są pierwsze w reklamowaniu i propagandzie, ostatni w działaniu. Jeśli rzekomo to oni uszczelnili VAT i wprowadzili JPK, to jakim cudem mogli tak koszmarnie #!$%@?ć Polski Ład? Większego bubla złodziejskiego nie (do tego z masą błędów i późniejszych poprawek) nie było w historii III RP. Przedsiębiorcy płacą teraz realnie 2 podatki dochodowe (PIT, CIT, ryczałt), dochodzi do tego składka zdrowotna, która w rzeczywistości jest podatkiem. Chore kwoty tam idą,