Wpis z mikrobloga

@ziomus13 Nie ogarnal. Zatrzymanie karuzeli VAT to głównie efekt JPK A go już PO przegłosowało jako jeden z pierwszych krajów w UE ( 3? Na pewno pierwsza była Portugalia) a za PiS weszły już ich zmiany.
Często rozmawiam z betonem PIS-u, co by poznać ich tok myślenia. Przedstawię dlaczego głosują w kilku punktach:

1. Waloryzacja emerytur za PO to były grosze

2. Zatrzymanie karuzeli VAT

3. 500+

4. Panie widać teraz, że ludzie mają pieniądze. Za PO nikogo prostego nie było stać, żeby sobie kostkę zrobić, teraz już tak.

5. Tusk to złodziej

6. Zbroją Polske, gdyby nie PIS bylibyśmy Niemcami, Rosjaniami (tutaj to zdania są podzielone)


Dzbany
@sruba_m3: nie tylko dziadki, mam znajomego 24 lata który też w pis zapatrzony a wszystko co złe to wina tuska i po, nawet nie ma sensu zaczynać z nim dyskusji bo obojętnie jaki temat pisowskich machlojek poruszysz to Cie przekrzyczy że to tusk i po xD
@ziomus13: a jaki negatywny wpływ na kraj miało 500+? Bo na inflację nie miało żadnego, zajrzyj w wykresy. Inflacja dopiero ruszyła w 2020 wtedy kiedy na całym świecie.
Taki, ze te pieniądze powinny być wykorzystane do budowy elektrowni jądrowych. Jakby 8 lat temu już zaczęli budować to teraz by były już na ukończeniu.
Taki, ze te pieniądze powinny być wykorzystane do budowy elektrowni jądrowych. Jakby 8 lat temu już zaczęli budować to teraz by były już na ukończeniu.


@ziomus13: mogliśmy niezależnie od tego zacząć budować elektrownie, PiS przespał 8 lat w tym temacie uglaskujac górników
@sruba_m3 nie tylko starzy, typiara z innego działu u mnie w robocie twierdzi że chce mieć 4 dzieci, wszystkich namiętnie namawia na głosowanie na PiS bo MUSZO WYGRAĆ BO MUSZE MIEĆ 800+ NA DZIECI
@ziomus13 @fantazm @sruba_m3 Myślicie, że tylko PiS ma taką tępą propagandę która działa? To pomyślcie o Ukrainie, szantaż emocjonalny że musimy wysłać tam sprzęt wojskowy, pieniądze i inne wsparcie, bo inaczej ruskie czołgi rozjadą Warszawę. Do tego Polacy zwariowali, każda krytyka Ukrainy czy tej histerii to kolaboracja z Rosją. Na wykopie gdy Ukraińcy napadli na Polaków na bulwarach to był to fake news i nic takiego nie miało miejsca , później się
@ziomus13: ja patrze po tym kogo wspieraja zagraniczne media, a wspieraja Tuska. A jak wiadomo jak ktos gral w Civilization - sasiednim panstwom sie dobrze nie zyczy. Druga sprawa, ze PiS co obiecal to wprowadzil. Nie zawsze dobrze, czesto nieudolnie, nie zawsze sie z tym zgadzałem, ale wprowadzil. Trzecia sprawa mam znajomego, ktorego tesciowa jest wysoko w przemysle metalurgicznym w PL i mowi, ze za PO to nic sie nie dalo