Wpis z mikrobloga

Czyli już nie tylko sfd i kreatyna

Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zambrowie (nr BŻ.9020.32.2023) informuję, iż ze względu na wysoką zawartość 50 mg witanolidów w zalecanej dziennej porcji suplementu diety „OstroVit Ashwagandha 60 kapsułek”, jesteśmy zobowiązani wstrzymać oraz wycofać z obrotu ww. produkt.

W związku z powyższym, jeśli posiadacie Państwo suplement diety „OstroVit Ashwagandha 60 kapsułek”, prosimy o informację o:
- liczbie posiadanych opakowań,
- ich numerach partii,
- ich dacie minimalnej trwałości.

Jeśli produkt został przez Państwa spożyty, bardzo prosimy również o taką informację na adres e-mailowy: informacje@ostrovit.com.

W innym przypadku będziemy podejmować kontakt telefoniczny, w celu uzyskania takiej informacji.

Przekazane informacje ułatwią nam zarządzanie procesem wycofania suplementu diety „Ostrovit Ashwagandha 60 kapsułek” z obrotu.

Pod tym adresem znajdą Państwo stosowne pismo.

W sprawie zwrotów prosimy o kontakt pod adresem e-mail: informacje@ostrovit.com, telefon: 570598000

Produkt odbierzemy kurierem w związku z tym, w treści e-maila proszę podać: imię i nazwisko / nick z allegro / numer zamówienia z OstroVit.com, dokładny adres, numer telefonu oraz przygotować produkt do odbioru.

Możesz wypisać się lub zmienić dane kontaktowe w dowolnym momencie.

#sfd #ostrovit
  • 16
O widzę, że to na razie jedyny wątek w tej sprawie. Właśnie dostałem takiego maila i jestem mocno zdziwiony. Akurat ten produkt spożyłem w całości jakiś tydzień temu i nie odczułem żadnych specjalnych skutków ubocznych. Akurat zamówiłem produkt innej firmy również o takim samym stężeniu i jeszcze nie dostałem żadnej wiadomości w tej sprawie. Jestem ciekaw czy też będzie musiał być "wycofany" i czy można go spokojnie dalej przyjmować...
Też dostałam takiego maila. To chyba jakieś oszustwo. Pod niby linkiem z pismem w mailu nie ma żadnego pisma ani nawet linku. Na stronie Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zambrowie nie ma żadnej informacji. W ogóle w internecie nie ma żadnej informacji. Przegapiłam telefon w mailu i nie zadzwoniłam, teraz już jest środek nocy, potem weekend. Dziwna sytuacja.
@magdalena-11: trochę mało prawdopodobne chyba jest to, że to scam, bo w wiadomości prywatnej na allegro mam tą samą wiadomość od sprzedawcy. Wydaje mi się, że wiadomość jest legitna, bo odrazu mi się nasunęło na myśl, jak dosłownie tydzień temu szukałem nowych tabletek do zamówienia i jak zobaczysz sobie te najpopularniejsze marki to wszędzie tam jest tylko bodajże 10 mg tego stężenia i w Internecie jest podawana właśnie taka maksymalna dawka
@magdalena-11: ale w mailu jest napisane żeby się skontaktować pod adresem email z domeną ich strony. Więc ktoś by musiał włamać się na ich główną domenę jeżeli byłoby to oszustwo.
Jedyne co bym podejrzewał, jeżeli nie pojawią się oficjalne komunikaty, to to, że w tych środkach wykryto coś niedozwolonego (np. rtęć), a firma podjęła decyzję, aby "po cichu" wycofać ich produkty od klientów, pod przykrywką wysokiej zawartości, aby nie psuć sobie
@Altair22: Tak właśnie myślę, że ktoś im się włamał, ma dostęp do części informacji i chce zdobyć więcej. Przecież sprzedawca ma nasze dane teleadresowe to po co by pytał o nie w mailu. Albo tak jak piszesz chcą wycofać "po cichu" z innego powodu. Ale dalej nie wiem po co pyta o dane, które już ma.
Niby odnośnik do pisma wystylowany jak link, ale jest zwykłym tekstem. Strona sanepidu Zambrów nie działa, pewnie podatna na zwykły ddos. Brak jakiejkolwiek informacji o wycofaniu produktu na stronach gov. Brak rzekomego pisma w google (czyli już wiadomo, że nie istnieje hyhy). Wiadomości rozesłane w piątek o 15:05, żeby przypadkiem nie można było zadzwonić i się dopytać w sanepidzie. Dane kontaktowe do ostrovit podane w mejlu też nie istnieją w google. Mimo
@MilczGdyMowisz: tylko jedna rzecz w tej całej układance się nie zgadza. Mail który jest podany jest z ich oficjalną domeną. Więc hakerzy musieli by włamać się co najmniej na ich pocztę, a tam dostęp do danych osobowych podejżewam, że był by łatwiejszy niż wysyłanie wiadomości. Numeru telefonu nie sprawdzałem, może ktoś go prześwietli. Ale trochę to nie pasuje pod atak hakerski, tym bardziej, że moje dane były tylko i wyłącznie na
@Altair22: tak luźno gdybając mejl może być powiązany z menadżerem do wysyłania wiadomości i istnieć tylko w tym celu. Wtedy nie zdziwiłbym się gdyby mejl i menadżer miały te same hasła. Konto allegro nie ma tu nic do rzeczy.
To legitna informacja, bo kontaktowałem się już dziś na infolinii. Szkoda, że sanepid nie jest taki bystry jeżeli chodzi o wychwytywanie produktów z rtęcią, a zdejmują produkt, który faktycznie obok ashwy z Aliness na mnie działał (też mają ok 50 mg witanolidów w porcji). Taki paradoks, że ashwę kupuje się dla wysokiej zawartości witanolidów, ale jak jest za dużo to też źle. Podobno wg. polskiego prawa może być max 10 mg w
Też dostałem dzisiaj odpowiedź, to nie fejk.

Witam, dziękuję za odpowiedź.
Decyzja dotycząca wycofania produktu z rynku została oparta o uchwałę Zespołu ds. Suplementów Diety nr 7/2020 – rekomendacje komisji działającej w ramach Inspekcji Sanitarnej. Natomiast zgodnie z literaturą naukową zawartość 50 mg witanolidów w dziennej porcji produktu nie powinno wywoływać szkodliwych skutków (na podstawie badań toksyczności ostrej i przedostrej pozwalających na obliczenie tzw. punktu NOEL).

Produkt był naszym bestsellerem, nie otrzymaliśmy