Wpis z mikrobloga

Na #olx ktoś wystawił sprzęt do komputera za 260 zł (warte to było ok. 300 zł). Ne było opcji kupna przez olx, więc dogadałem się, że wyślę mu kasę przelewem na telefon. Od tego czasu cisza, blokada na dzwonienie. Znalazłem typka na fb, zadzwoniłem pod numer który tam się wyświetlał i też blokada, więc to na 100% on. Napisałem do niego i od razu blok. Działo się to pół roku temu, zgłosiłem od razu na #policja i tam najpierw mi policjant odbierający zgłoszenie gadał, że są duże szanse na odzyskanie, a potem przydzielili mi kogoś, kto jest słabo zmobilizowany by cokolwiek robić (ciągle podkreślał, że on ma dużo ważniejsze sprawy) - od pół roku niby próbuje uzyskać dane tego typka z banku. Wychodzi na to, że wystarczy kraść po 300 zł i policja nic z tym nie robi, no bo 100 kradzieży po 300 zł to nie to samo co jedna na 30000...

Kasa przepadła, czy cokolwiek da się jeszcze zrobić?

#afera #glupota #pieniadze #budzet #debil #kradziez #oszustwo #pcmasterrace #zakupy
  • 7
  • Odpowiedz
@becvvv: a ja bym ciulowi zrobił koło dupy różnymi zgłoszeniami do różnych urzędów, podrzucił woreczek z suszonym sianem i karteczkę, że to mogla być trawka i mogła ją znaleźć policja, można napisać/dzwonić do pracodawcy/rodziny że prosisz o kontakt/przekazanie informacji żeby oddał pieniądze które Ci ukradł. Jak ma dzieckiaki to donosy do opieki spolecznej, jak ma dom to nadzór budowlany, wody polskie że coś podejrzewasz, że zalewa sąsiada działkę obok bo mógł
  • Odpowiedz
@becvvv: Nie obraź się ale to trzeba być idiotą, żeby komuś tak wysłać pieniądze : ) Nie od dziś wiadomo że na olx jest mnóstwo oszustów, jak kupujesz to tylko z odbiorem osobistym...sprawa zostanie raczej umorzona, masz nauczkę na przyszłość.
  • Odpowiedz
@tomeek85: jakby tak ludzie podchodzili to bym nic nie sprzedal a na OLX sprzedalem tony rzeczy, nawet nie wiedzialem ze tyle mam bzdurek (dla mnie obecnie) np 10-20 letnich. Nikogo nie oszukalem a byly wplaty po 2-3k na konto ( ͡º ͜ʖ͡º) tez sie dziwilem
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: tylko że Ty podchodzisz do tego w uczciwy sposób, są tacy co nie koniecznie...Mirek stracił tylko (może dla niego aż) 260zl, dobrze że nie więcej, ale ma nauczkę na przyszłość. Ja z reguły nie ufam zbytnio obcym na tyle, abym miał im wracać pieniądze z góry, wolę raczej odebrać osobiście, co nie zawsze niestety jest możliwe.
  • Odpowiedz
@tomeek85: no jakby kazdy byl jak ty to bym nie sprzedal z 80% rzeczy bo glownie idzie wysylka OLX, tak swiat ale psy powinny dzialac bo jak taki gnojek zobazczy ze przechodza jego akcje to bedzie coraz grozniejsze planowal
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: tylko że ja nigdy pieniędzy nie straciłem w ten sposob : )
Masz rację ale szanowni stróże prawa, mają ważniejsze rzeczy do roboty...np wlepiać mandaty za złe parkowanie lub przyczepić się do młodzieży siedzącej na ławce, bo może piją browarka. Ile ja się już naczytalem o tych akcjach z olx , cały czas się zastanawiam jak idzie dać się zrobić tak w Uja :D
  • Odpowiedz