Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mówi się że ludzie masowo przebranzawiaja się na IT, a ja patrzę na to z innej strony: dziwię się, że tak mało ludzi przebranzawia się na IT.

Jaki jest sens pracowania w tych wszystkich zwykłych pracach korpo gdzie zarabia się 3.5-4.5k ? Przecież tak pracuje tysiące ludzi w każdym znanym korpo.
Co oni mają w głowach, że jeszcze się nie przebranzawiaja? Lepiej rok pomieszkać z rodzicami zużywając oszczędności niż całe życie zapieprzać w tak bezsensownych pracach.

Mało było historii, ze ktos 2 lata po przebranzowieniu na Jave wystawia fakturę na 20k? Albo malo jest Juniorow zarabiający 6-7k na reke - przecież to jest więcej niż zarabia 80% ludzi w Polsce.

Sam zacząłem płatny staż w IT, bo potrzebowałem do studiów. A po pół roku już zostałem Juniorem.

Serio jak ktoś narzeka na biedę lub na swoje życie, a nie próbuje rękami i nogami dostać się do IT to chyba jest upośledzony. #takaprawda

A do wszystkich ludzi, którzy faktycznie myślą o przebranzowaniu - nie słuchajcie wykopkow - większość midow i seniorów chce żeby jak najmniej ludzi nowych dostało się do branzy: po pierwsze dlatego, że im mniej nowych ludzi w branży tym lepsze będzie dla nich wynagrodzenie za 2-3 lata, a po drugie zwalczaja sobie konkurencję.

Tylko w jednym wykopki mają racje: nie warto kupować tych wszystkich bootcampow i kursów, bo materiałów darmowych jest co nie miara, a jak samemu się czegoś nauczysz to lepiej będziesz to rozumiał.

Nie dajcie się zniechęcić komentarzami obecnych ludzi z branży dbających przede wszystkim o swój interes i swoją pozycję w przyszłości.

To, że chatGPT zastąpi programistów to też jest ściema - tylko drugiej strony barykady, nie programistów tylko frustratow, którym nie chce się uczyć, którzy może nawet myśleli o IT, ale okazali się leniwi i teraz próbują sobie wytłumaczyć, że nie zmarnowali sobie życia nie przebrazawiajac się.

Nie słuchajcie tych bredni, tylko wejdźcie sobie na pierwszy lepszy serwis z ogłoszeniami o pracę i zobaczcie że ten upadajacy rynek IT, ma tyle samo jak nie wiecej ofert niż inne branże.

Powodzenia Mirki, ściskać poślady i zapieprzać z nauką.

#pracait #programista15k #naukaprogramowania #pracbaza #linux #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 102
  • Odpowiedz
  • 1
@TypowyZakolak +1000, mam duzo znajomych po automatyce, mibm, mechatronice, budownictwie i bardzo duza czesc z nich planuje badz aktywnie proboje przejsc do it. Ukończenie trudnego technicznego kierunku dalo im zludzenie ze przeniesie sie to na dobre zarobki, rzeczywistosc okazala sie inna. Nie mowie ze zarabiaja zle, bo na pewno lepiej w porownaniu do reszty spoleczenstwa ale zazwyczaj sufit w przypadku pracy w przemysle to max 10-12k brutto pracujac dla zagranicznego korpo a
  • Odpowiedz
@ston4: No niestety, w wielu branżach typowe zarobki są w zakresie 5-7k na rękę i po prostu nie ma więcej, trzeba iść w zarządzanie ludźmi żeby dostać więcej a i tak bardzo często przebicie 10k na rękę jest po prostu niemożliwe, bo w kraju tyle nie płacą w danej branży i kropka.

Tylko IT.
  • Odpowiedz