Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mówi się że ludzie masowo przebranzawiaja się na IT, a ja patrzę na to z innej strony: dziwię się, że tak mało ludzi przebranzawia się na IT.

Jaki jest sens pracowania w tych wszystkich zwykłych pracach korpo gdzie zarabia się 3.5-4.5k ? Przecież tak pracuje tysiące ludzi w każdym znanym korpo.
Co oni mają w głowach, że jeszcze się nie przebranzawiaja? Lepiej rok pomieszkać z rodzicami zużywając oszczędności niż całe życie zapieprzać w tak bezsensownych pracach.

Mało było historii, ze ktos 2 lata po przebranzowieniu na Jave wystawia fakturę na 20k? Albo malo jest Juniorow zarabiający 6-7k na reke - przecież to jest więcej niż zarabia 80% ludzi w Polsce.

Sam zacząłem płatny staż w IT, bo potrzebowałem do studiów. A po pół roku już zostałem Juniorem.

Serio jak ktoś narzeka na biedę lub na swoje życie, a nie próbuje rękami i nogami dostać się do IT to chyba jest upośledzony. #takaprawda

A do wszystkich ludzi, którzy faktycznie myślą o przebranzowaniu - nie słuchajcie wykopkow - większość midow i seniorów chce żeby jak najmniej ludzi nowych dostało się do branzy: po pierwsze dlatego, że im mniej nowych ludzi w branży tym lepsze będzie dla nich wynagrodzenie za 2-3 lata, a po drugie zwalczaja sobie konkurencję.

Tylko w jednym wykopki mają racje: nie warto kupować tych wszystkich bootcampow i kursów, bo materiałów darmowych jest co nie miara, a jak samemu się czegoś nauczysz to lepiej będziesz to rozumiał.

Nie dajcie się zniechęcić komentarzami obecnych ludzi z branży dbających przede wszystkim o swój interes i swoją pozycję w przyszłości.

To, że chatGPT zastąpi programistów to też jest ściema - tylko drugiej strony barykady, nie programistów tylko frustratow, którym nie chce się uczyć, którzy może nawet myśleli o IT, ale okazali się leniwi i teraz próbują sobie wytłumaczyć, że nie zmarnowali sobie życia nie przebrazawiajac się.

Nie słuchajcie tych bredni, tylko wejdźcie sobie na pierwszy lepszy serwis z ogłoszeniami o pracę i zobaczcie że ten upadajacy rynek IT, ma tyle samo jak nie wiecej ofert niż inne branże.

Powodzenia Mirki, ściskać poślady i zapieprzać z nauką.

#pracait #programista15k #naukaprogramowania #pracbaza #linux #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 102
  • Odpowiedz
@p0melo: duzo zarabiaja wylacznie wlasciciele pracowni co maja po 40-50 pracownikow. wtedy na kazdym robia po2-3 k netto miesiecznie i wychodzi spoko suma. na samym robieniu architektury nie da sie zarobic, wiem bo siedze w tym 10 lat
  • Odpowiedz
no i widac ze nie znasz branzy

bo mam mnostwo znajomych co probuja samemu sprzedawac projekty. problem polega na tym ze sprzedajac po 20 k ledwo cos zarbiasz


@gharman: to chyba ty nie znasz jak ograniczasz się do biednej polandii xD
  • Odpowiedz
@getin: ale co sugerujesz? ty wiesz jak wyglada proces tworzenia projektu architektonicznego? jak masz go za granice sprzedac?

chyba ze sugerujesz po prostu emigracje
  • Odpowiedz
Na typa najechaliście ale IMO on ma rację.

Jeśli w jakiejś branży jest 2-3x lepiej niż w pozostałych, to niby dlaczego mielibyście NIE chcieć pracować w tej branży?

Przemądrzałe wykopki lat 27-28 wystawiają faktury na 20k - Wy też możecie.
  • Odpowiedz
IT, jak każda inna robota, ma swoje plusy i minusy. Z plusów:
- jak masz już trochę doświadczenia i coś tam ogarniasz to nie martwisz się o znalezienie nowej roboty. Nie przejmujesz się czy w obecnej pracy nie będzie zaraz jakichś grupowych zwolnień, bo w razie czego szybko znajdziesz coś nowego.
- praca biurowa, wygodne krzesło, biurko, na głowę nie pada. Jak pracujecie z biura to dochodzą te słynne owoce, płatki, kawa,
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim dla mnie przebranzawianie się na IT jest bez sensu. Z dwóch powodów: matematycznie jestem słaby. To po pierwsze.

Po drugie z expem 10 lat jako bhp, z czego ostatnie 3 lata w branży wiatrowej nie ma sensu dla mnie bo za 3 tygodnie pracy wystawiam FV na 11-13k euro.

W sumie to po trzecie musiałbym od zera startować
  • Odpowiedz
@SmugglerFan dla jakiejś polskiej firmy czy kontrahent bezpośrednio z zagranicy?
Tak czy inaczej. Albo miałeś szczęście albo jesteś dobry w tym co robisz. Albo jedno i drugie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja ze swoim expem mimo tego, że według ogłoszenia jestem idealnym kandydatem to nie dostaję odzewu xD na szczęście obecnie mam całkiem spoko pracę
  • Odpowiedz
op fakty pluje

Ja naprawdę zaczynam wierzyć że ci ludzie ci piszą że w IT nie jest eldorado to

- jacyś frustraci co nie przeszli rozmowy z hrami

Też to zauważyłem. Już był taki jeden co próbował wszystkich zniechęcić, a został zjechany za podstawową niewiedzę.

- idioci co się boją że im robotę w IT zabiorą ?

Też.
@facebookzprzygody:
  • Odpowiedz