Wpis z mikrobloga

SIema mirki!
Jest ktoś, kto nauczył się włoskiego, gdy już umiał hiszpański na poziomie >=B2? Zastanawiam się jak bardzo może ułatwić znajomość tego języka w naucę włoskiego i jak bardzo zbliżone te języki są do siebie, pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wloski #hiszpanski #naukajezykow
  • 11
  • Odpowiedz
@sinrv: Właśnie jestem w fazie nauki włoskiego i mam hiszpański gdzieś właśnie na poziomie B2. Powiem ci, że pierwsze kilka tygodni to była masakra bo cały czas plątał mi się ten hiszpański XD Ale jak celowo ograniczyłem kontakt z hiszpańskim, a zwiększyłem kontakt z włoskim to jakoś w końcu przestało mi się to mieszać. A znajomość hiszpańskiego bardzo dużo ułatwia naukę włoskiego. Śmiem nawet twierdzić, że bez jakiejkolwiek znajomości włoskiego, z
  • Odpowiedz
@sinrv: Ani się nie uczyłem włoskiego, ani hiszpańskiego nie mam na poziomie >B2, więc odpowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak jeżdżę do Włoch, to jestem w stanie zrozumieć sporo zapisanych pojedynczych fraz i słów (oczywiście nie jest tak, że luźno sobie czytam), a mam poziom hiszpańskiego około B1. Więc to podobieństwo mogę uznać za spore. W słuchaniu oczywiście nie ma takiej opcji.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@timek1119 I jak Ci do tej pory idzie? W jakim celu uczysz się włoskiego?
Też myślałem nad tym, czy te języki nie będą się mi mieszać xd, chciałbym osiągnąć poziom ~b1 włoskiego, zastanawiam się czy to będzie szybkie i przyjemne, przez ten hiszpański ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sinrv: No podstawy już ogarniam, teraz trochę skupiam się na słownictwie. Gramatyka dosyć zbliżona do hiszpańskiej, na dodatek nie ma subjuntivo więc jest jeszcze przyjemniej :D. A włoskiego się uczę, bo uwielbiam kulturę i języki romańskie. W przyszłości jeszcze zamierzam nauczyć się się francuskiego.
  • Odpowiedz
@sinrv: nie no, nie próbuję po hiszpańsku się dogadywać z nimi, bo to nie miałoby sensu. Po angielsku wszystko, a że raczej kwestie turystyczne, to nie ma z tym problemu. Nie wiem jak przeciętni Włosi, pewnie gorzej.
  • Odpowiedz
@sinrv: Zacząłem na początku 2018, nauczyłem się jakichś podstaw i miałem jakąś roczną przerwę. Wróciłem pod koniec 2019, gdy wybrałem sobie lektorat z hiszpańskiego na studiach. Nie wiem jaki jest twój sposób nauki, ale u mnie największe efekty były gdy słuchałem po kilka godzin dziennie jakichś podcastów czy radia.
  • Odpowiedz
@sinrv: zobacz sobie porównanie z linku poniżej, masz tam też od razu fiszki, aby w prosty i niezawodny sposób nauczyć się całej koniugacji, co jest nieocenionym usprawnieniem, gdy nie musisz nad tym myśleć. Do tego jeszcze możesz dorzucić podstawowy kurs Assimila (na chomiku są nawet jakieś turbo egzotyczne języki) i z tysiąc najczęstszych słów. Te dwie ostatnie rzeczy wystarczą chociażby pobieżnie, aby w miarę rozpoznawać i na wstępie utrwalić sobie jakieś
  • Odpowiedz