Wpis z mikrobloga

Siemanko mordo, no troche się nie widzieliśmy, co tam u Ciebie słychać, bo u mnie jest super. Klienci walą drzwiami i oknami, ustawiają się kolejki ludzi chętnych na zakup moich inwestycji, na pewno słyszałeś o bk2%... mówię Ci prawdziwe szaleństwo - ŚPIĘ NA FORSIE. Właśnie skoro o forsie mowa, nie masz pożyczyć 5zł? Wiesz, głupia sprawa, akurat portfela z drobniakami zapomniałem. Oddam Ci na pewno jakoś w 2027 roku, mordo - przecież mnie znasz z gazet, czytałeś o mnie... no to tego pożyczysz?


#nieruchomosci #kredythipoteczny #deweloperka #kredyt2procent #inwestycje
BurzaGrzybStrusJaja - Siemanko mordo, no troche się nie widzieliśmy, co tam u Ciebie ...

źródło: Screenshot 2023-09-01 at 11.14.00

Pobierz
  • 40
@printf: jakie klamstwo przeciez za tuska wzieto wszystko co bylo w ofe i znacjonalizowano bo to co tam bylo to byly obligacje skarbu panstwa na ponad 150mld. Czaisz? Zeby nie wyplacic obligacji po prostu znacjonalizowali ofe. Sam guru POwcow - Petru o tym mowil.
@controll: to moze poczytaj jak dziala ten system ofe. w skrocie to byl zloty biznes wlasnie dla ofe, bo dostawali kase, na dzien dobry brali 10% i nic nie musieli wyplacac (a pozniej pyk, wszystko w obligi). Nie mogles z tego zrezygnowac, bo jak nie wybrales to ktos i tak dostal twoja kase na bazie losowania.

Byl to zloty biznes dla zagranicznych korpo,
a ten zly zus to ile wynosi koszt
@janek_kos: wlasnie nie rozumiesz w czym byl problem, znacjonalizowano emerytury i teraz ty jako obywatel splacasz obietnice rzadowe dot. obligacji. Nie tyle i az tyle tylko Rzad znalazl sobie wygodne rozwiazanie by poglebiac zadluzenie nie muszac realizowac zyskow.
@BurzaGrzybStrusJaja: Ale co to za problem, tak działają deweloperzy :)

stawia się spółkę celową którą się silnie lewaruje na minimalnym kapitale. Biznes się spina jak przychody ze sprzedaży pokryją odsetki. Jak budujesz np. za 1000, to 900 długu i 100 kapitału - sprzedajesz chaty za 1200, 900 na spłatę, 100 na odsetki, zostaje 200 zysku który zrealizowałeś na 100 kapitału i zrobiłeś 2x kase. Oczywiście w moim przykładzie troche za duży
@BurzaGrzybStrusJaja: ale wypuszczenie obligacji w takim momencie oznacza raczej dobrą kondycję spółki. To nie jest tak że Marvipol musi pożyczać kasę bo brakuje im na pensje.

Oni pożyczają kasę bo mają perspektywę zrealizowania dużego projektu - widzą ze ceny za m2 mocno wzrosły więc chcą z portfela swoich działek inwestycyjnych zapewne wystartować z jakimś większym projektem na dużej marży

Jest mniej więcej tak jak @Lugner pisze tylko że marże są bliższe
: wlasnie nie rozumiesz w czym byl problem, znacjonalizowano emerytury i teraz ty jako obywatel splacasz obietnice rzadowe dot. obligacji. Nie tyle i az tyle tylko Rzad znalazl sobie wygodne rozwiazanie by poglebiac zadluzenie nie muszac realizowac zyskow.


@controll: ale obligacje to tez tylko zobowiazanie panstwa do splacenia ich w przyszlosci. Wiec to jeden #!$%@?. Pytanie kto zbudowal w taki sposob ofe, ze czesc musiala wracac w postaci obligacji obciazonych obsluga.