Wpis z mikrobloga

W miejscu łączenia ścianki działowej (z multigipsu) z ścianą nośną, deweloper wykonał podcięcia dylatacyjne. Jak to wykończyć gdybym chciał zrobić gładzie na ścianach?
Deweloper mówił o elastycznej masie akrylowej, ale żeby to miało sens, to najpierw chyba muszę wygładzić ściany do tego miejsca, a dopiero później wypełnić szczeliny.
Pytanie czy jak to na koniec zamaluję, to czy farba nie zacznie się kruszyć na akrylu.

#remont #budujzwykopem
Pobierz recc - W miejscu łączenia ścianki działowej (z multigipsu) z ścianą nośną, deweloper ...
źródło: IMG20230830070836
  • 15
@recc: jak będziesz szpachlował ściany i chcesz uniknąć niekontrolowanego pęknięcia narożnika, to dajesz podczas szpachlowania flizelinę do styku jednego narożnika i do drugiego tak samo. Przed malowaniem akryl i nic nie pęknie. Tak skrótowo to napisałem ale mam nadzieję, że zrozumiale.
@3wolny: tak średnio to będzie wyglądać. Ściana nie będzie biała i jak nie znajdę akrylu w odpowiednim odcieniu to będzie się rzucać w oczy.

@Smarek37 fizelina z dwóch ścian na styk w rogu czy jeden pasek wygięty w narożnik?
Pobierz recc - @3wolny: tak średnio to będzie wyglądać. Ściana nie będzie biała i jak nie zna...
źródło: fiz
@recc: wypełniasz szpachlą przy nakładaniu flizeliny normalnie do styku narożnika a na końcu dasz sobie tylko akryl żeby nie było rysy w narożniku z czasem.
@Smarek37: czyli podsumowując:
masą szpachlową zatapiam fizelinę na ściance gipsowej (na czerwono).
Tą samą masą szpachlową uzupełniam to podcięcie w tynku cementowym na ścianie nośnej (na zielono).
Całość później pokrywam gładzią, maluję, a na koniec daję akryl w narożnik. A może przy tak zabezpieczonym narożniku mogę najpierw dać akryl a później pomalować?
Pobierz recc - @Smarek37: czyli podsumowując:
masą szpachlową zatapiam fizelinę na ściance gi...
źródło: nr
@recc: jak chcesz coś dobrego do takiej wstępnej obróbki to możesz wziąć unifflota, ale drogi. Ja osobiście lubię najbardziej do takich wstępnych robót nidę start sinata.