Wpis z mikrobloga

Muszę dolać olej silnikowy do auta bo mam poniżej minimum. Na kartce od mechanika mam napisane, że wlano olej 10W40 ale nie napisał jaka jest to marka i rodzaj oleju. Czy w takim wypadku mogę wlać np. taki olej półmineralny 10W40 jak na zdjęciu? Pytam ponieważ w internecie wyczytałem, że nie należy mieszać np. oleju mineralnego z syntetycznym, a nie mam napisane na kartce jaki olej był wlany. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#motoryzacja #mechanikasamochodowa
Hakunamatata57 - Muszę dolać olej silnikowy do auta bo mam poniżej minimum. Na kartce...

źródło: olej

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Czerwone_Stringi: Producent dopuszcza rózne rodzaje oleju zależenie od klimatu,
Najlepsze rozwiązanie to dolać olej 10w40, w Polsce raczej 10w40 to oleje półsyntetyczne, więc jeżeli masz na kartce 10w40 to zalej 10w40, ten olej orlenu może być ok.

Przy kolejnej wymianie możesz sprawdzić jaki olej producent zaleca do twojego auta i taki nowy zalać. Polecam marki typu Valvoline, PMO
  • Odpowiedz
@prezeees: mi w jednym samochodzie to litr znika po 500km xd na interwał trzeba dolac 20L oleju xd po płukance się tak zrobiło..przed płukanką palił połowę mniej.

Leję tam mannola Defendera 10w40, wychodzi około 15zl za litr.

Ale to i tak daleko od rekordu bo najwięcej to mi auto paliło 5L/1000 i na interwał wychodziło 50L dolewek xd

Oba ople oczywiscie ale drugi już dawno zezlomowany
  • Odpowiedz
@r5678: turbo benz mi pali 1l od wymiany do wymiany. W drugim vagu fsi nie pali nic! Jak dwa lata temu był zmieniony olej tak do teraz ten sam stan :) oba grubo ponad 15 lat i 230tys km + . Trzymam interwał 8tys km ok.
  • Odpowiedz