Wpis z mikrobloga

Poszukuję opon do trabanta RC500. Czytam internety, ale głównie widzę kłótnie o każdy dodatkowy gram wagi, albo różnice w oporach toczenia xD
Potrzebuję czegoś w miarę uniwersalnego, jeżdżę głównie po asfalcie, ale czasem chciałbym móc przejechać się przez las, ale raczej po ubitych drogach. Do tej pory po takich jeździłem na oryginalnych, dało się przeżyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak patrzyłem to continental double fighter III 36 mm wyglądają na w miarę uniwersalne.
Ewentualnie jeszcze ludzie polecają Continentale contact speed 35 lub 40mm, ale nie wiem czy ten bieżnik na pewno się sprawdzi poza asfaltem.
Budżet to 200 zł za komplet, chętnie posłucham innych propozycji
#rower #gravel #wykoptribanclub
  • 11
  • Odpowiedz
głównie widzę kłótnie o każdy dodatkowy gram wagi


@dlomlo: bo warto dopłacić do lżejszych opon, jest to odczuwalne i fajnie poprawia wrażenie z jazdy.
  • Odpowiedz
  • 0
@mmichal Niby tak, ale podczas jazdy nie nakręcam się na robienie statystyk, czy poprawy czasu na trasie. Z tego co wiem, cięższe z reguły są bardziej wytrzymałe na przebicia, a to jest imo trochę ważniejsze
  • Odpowiedz
@dlomlo: według specyfikacji "Pasują opony do 700X36 lub 650x40", więc pilnuj się żebyś zmieścił to co kupisz. I jak coś wybierzesz daj znać, też poszukuję opon do tego modelu :)
  • Odpowiedz
Continentale contact speed 35 lub 40mm


@dlomlo: mam 28mm, po ubitym szutrze jest dobrze, jak się zaczyna choć trochę grząsko to jest słabo, ale tu raczej większą różnicę zrobi to 35 niż wzorek na bieżniku. Co Ci mogę powiedzieć, to że całkiem pancerne są i mam na to paru świadków ;)
  • Odpowiedz
@dlomlo: ja mam w moim trabancie Opona Vittoria Terreno Zero 700x35C, ale widzę, że teraz są nowe modele, no i zwijane to na pewno droższe już. Co prawda na środku jest taka trochę łysa, ale nie miałem problemu na żadnej nawierzchni w sumie do tej pory.
Ale są też tańsze i cięższe: https://allegro.pl/oferta/opona-vittoria-terreno-zero-700x38c-czarna-drut-10988524523 (chociaż jest szersza niż moja, więc nie powiem Ci, czy wejdzie na 100%)
Albo z bardziej terenowym bieżnikiem
  • Odpowiedz