Wpis z mikrobloga

Stan techniczny gry w trzecim akcie to jakiś nieśmieszny żart.
Jedyne co im się udało to dopracowanie pierwszego aktu, który był w EA z 3 lata. Od drugiego aktu zaczynają się upierdliwe bugi i brak możliwości przeczytania jakiejkolwiek książki w polskiej wersji gry, a to co się dzieje po wejściu do lower city w trzecim akcie to jest #!$%@? dramat.

Myślałem, że w końcu jakieś studio wypuści grę, która jest gotowym produktem w dniu premiery zamiast wypuszczać patche przez kilka miesięcy, ale myliłem się, larian to taka sama gówno firma łasa na pięniądze co cdpr, EA i reszta tego tałatajstwa

#baldursgate3
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@revoolution: Niepopularna opinia, bo większość graczy pewnie nadal siedzi w pierwszym/drugim akcie i nie musi jeszcze doświadczać tego jak #!$%@? jest stan techniczny trzeciego aktu
  • Odpowiedz
@GoT0Sleep zgadzam się. Trzeci akt jest mocno zbugowany. Nie trafiłem jednak na problemy, które uniemożliwiałby ukończenie gry. Tzn. jeszcze nie trafiłem. Najbardziej boli mnie ten problem z polską wersją, lubie sobie poczytać te książki i pergaminy.
  • Odpowiedz
@GoT0Sleep patrzac na statystyki steama to raptem kilkanascie % ma wyzwanie za ukonczenie aktu 1

zanim wiekszosc dojdzie do aktu 3 to pewnie juz bedzie zalatany. A jak jeszcze sie doda ze problem z ksiazkami dotyczy tylko wersji pl to w ogole pewnie ma niski priorytet

generalnie ksiazki powinny byc w nastepnym patchu a wedlug doniesien jeszcze w sierpniu ma byc hotfix i patch ktory naprawia setki bledow + patch z funkcjami
  • Odpowiedz
@kemilk91 @GoT0Sleep Z uciążliwych problemów technicznych to parę razy trafiłem na problem z ukończeniem tury i tak jak wcześniej wystarczyło wczytać grę, tak w finałowej walce jest portal, przez który jak przeszedłem to nie mogłem ukończyć tury i F5/F8 nie pomagało... :D

Myślałem że nie ukończę gry przez to a prawie 2H się z tym #!$%@?łem, ale za setnym wczytaniem gry, ruszyło tak jak powinno. ;p
  • Odpowiedz
@GoT0Sleep: podjarany wpakowałem w gierkę masę czasu i jakbym wiedział to zwolniłbym tempo. 3 akt pod względem błędów jest jak cyberpunk na premierę. Błędy z książkami, upierdliwe bugi, kamera co daje jeszcze lepsze popisy niż w poprzednich aktach, ale to raczej wina tych zamkniętych lokacji. No i bugi w questach. U mnie przy akcji ratunkowej npc postanowili stać w miejscu i w nijaki sposób nie można było zmusić tych gnomich nóżek
  • Odpowiedz
@Maneharno ja mam wrażenie, że rasa gnomów jest lekko upośledzona. W tej misji ratunkowej może nie stali w miejscu, ale bardzo chętnie obierali jakieś kretyńskie ścieżki i łapali ataki okazyjne. W ogóle to strasznie #!$%@?łem podczas tej misji.
  • Odpowiedz
@GoT0Sleep:

Niepopularna opinia, bo większość graczy pewnie nadal siedzi w pierwszym/drugim akcie


Patrząc po reckach, to nawet 'profesjonalni dziennikarze' za daleko nie zabrnęli.
  • Odpowiedz
@Maneharno: @kemilk91 @Maneharno ja z 3 aktem czekam na patcha do ksiazek bo lubie czytac a akurat koniec urlopu to i czasu na granie mniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale co do gnomów to u mnie w trakcie ratowania tych szarych #!$%@?ów z więzienia w 2 akcie pobiegli do łodzi i z dupy potem wrócili #!$%@?ć patykiem nadzorczynie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
a będzie kontynuowana z ustawieniami z zapisów. O kij tu chodzi, czy mam się spodziewać problemów i czy da się to jakość obejść?


@7uras: @GoT0Sleep Ksiązki naprawił dzisiejszy hotfix, wszystkie książki bez treści które zbierałem w act 2 teraz ją mają.
  • Odpowiedz
No ja chyba z 2 godziny próbowałem wszystkiego nawet z tepekowaniem ich, ale widać pisane przez rng było im zostanie pokarmem dla rybek


@Maneharno: Polecam pozbyc sie latajacych oczek (np atakiem z zaskoczenia lotrzyka, w koncu maja malo hp) a straznikow teleportowalem w rozpadline i nadzorczyni nawet nie ogarnela ze uciekli, nie bylo walki :P
  • Odpowiedz