Wpis z mikrobloga

Stworzyłem muzyka dla #przegryw i teraz będę omawiał każdy numer z osobna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5/9

Numer Miasto
https://youtu.be/pP1w75GMmHw

Stacja piąta: Wiktor błąka się po mieście ( ͡ ͜ʖ ͡)
Po skończonej robocie główny bohater udaje się na spacer by się trochę zrelaksować, jednak - no cóż - nie może. Obserwuje ludzi i nie jest w stanie nawiązać z nimi żadnych relacji. Na dodatek to miasto zdaje się być dla niego jak jakiś labirynt:

Idę w lewo

Jestem z prawej

Idę w górę

Jestem na dnie


Wiktor ma jakiś bliżej nieokreślony cel, którego nie potrafi zrealizować, nie potrafi trafić w punkt. Robi jedno, wychodzi drugie, zdaje się, że nie istnieją dobre rozwiązania. Ani wąskie ścieżki i jasno określone drogi, ani rozdroża z wieloma opcjami nie przynoszą mu ukojenia. Jest to centralny utwór w moim projekcie, piąty spośród dziewięciu, chciałem zawrzeć w nim między innymi próbę dojścia do jakiegoś centrum:

Błądzę w koło

Szukam celu


Jak i kompletną przeciwność tego:

Idę prosto

Do krawędzi


Tekst pisałem na zasadzie przeciwieństw (klaustrofobia, agorafobia) z intencją by zasugerować, że samo miasto posiada wszystko i stanowi pewną całkowitość. Główny bohater w tej całkowitości czegoś szuka: czegoś czego mu brakuje. Także ta gitara którą nagrałem brzmi dla mnie trochę niby jak sonar, który wysyła dźwięk w przestrzeń, a ten zmieniony wraca podniesiony o oktawę (Pink Floydzi w Echoes mimo wszystko to lepiej zrobili). Ten motyw gitarowy kojarzy mi się z szukaniem i pojawi się w jeszcze innym utworze. Wiktor szuka i nie znajduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kompozycyjnie to nadużyłem motywu gitarowego, ale bardzo podobał mi się w kontekście utworu. Z tym utworem zmagałem się do samego końca, czyli poniedziałku, przepisując perkusję, która w gruncie rzeczy na początku była hmm... różna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inspiracja:
увула - ты и твоя тень - bardzo podobała mi się perkusja, której nie byłem w stanie zerżnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tempo chyba podprowadziłem
Ploho - Город устал - nie wiem czy się zorientujecie, ale linia basowa jest konkretnie i chamsko zerżnięta

Jak zwykle dziękuję za poświęcony czas i uwagę, postarajcie się nie zgubić gdziekolwiek jesteście ( ͡ ͜ʖ ͡)

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #perkusja #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki
  • Odpowiedz