Wpis z mikrobloga

@paczelok: Możesz wyjaśnić dlaczego badania dotyczące szkodliwości palenia tytoniu zostały przeprowadzone, gdy koncerny tytoniowe miały takie środki, że mogły przekupić setki i tysiące osób?


Możesz wyjaśnić dlaczego badania dotyczące wpływu działalności człowieka (poprzez spalanie paliw) zostały przeprowadzone, gdy koncerny paliwowe mają takie środki, że mogą przekupić setki i tysiące osób?


@Bestiariusz: to +

https://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_method

I myślę, że można zamykać.
@Bestiariusz: A czy Ty na prawdę myślisz że lobbing takich środowisk wynosił 0? Po prostu prąd zmian dziejowych spowodował, że w tych przypadkach był niewystarczający. A w ilu był wystarczający? Nwm, ale myślę że lobby cukrowe ma tutaj np. wieeeele do powiedzenia :P
@Bestiariusz: Na początku z tytoniem było dokładnie tak jak piszesz. Papierosy były reklamowane jako dobre dla zdrowia, zalecane dla kobiet w ciąży a jak ktoś twierdził inaczej to był nazywany szurem
@Bestiariusz: bo ludzie nie sa aż tak głupi i pewnych oczywistych rzeczy nie da się przepchnać. Poza tym jest garstka naukowców z moralnym kregosłupem których pieniadze nie kupia. Ale to w żaden sposób nie neguje tezy OPa, wiekszość badań jest tak zrobiona że by pokazywała to co chce płacący za te badania. Czy to brak skutków ubocznych szczepien na covid, wyższość olejów roślinnych nad masłem(słynne badania Ancela Keys), czy to badania
@paczelok: smutna prawda. Ostatnio miałem zapisać dziecko na szczepienia i chciałem znaleźć w internecie informacje nt. skutków ubocznych, jaka jest szansa wystąpienia, statystyki

Kompletnie nic nie idzie znaleźć rzetelnego na ten temat. Żadna strona rządowa ani praca badawcza nie jest skora by podać rzetelne statystyki. GlaxoSmithe które wypuszcza szczepionki 6w1 raporty na ich temat wypuszcza jako poufne do rządów krajów. Google blokuje wyszukiwania na ten temat.

Znalazłem pracę napisaną przez 4
@paczelok: Niestety tak jest, sama idea metody naukowej jest piękna, ale przez naturę ludzi nigdy z niej nie skorzystamy w 100% Pchanie nauki do przodu? Niby super. Ale przydatność dla przeciętnego człowieka? Tytoń, cukier to dziesiątki lat zakłamań, nawet podejście do cholernych jajek które jedliśmy od tysięcy lat xD się zmieniało przez ostatnie 2-3 dekady. Dla zwykłego człowieka to jest przynajmniej podejrzane i bezwartościowe a w skrajnym przypadku szkodliwe jeżeli przeczytasz