Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
czesc,

sprzedawalem niedawno auto uzywane 460 000 km, diesel 2.0, 2008 rocznik za 9000 wystawione. Przyjechal gosc, zobaczyl stan wizualny i mu sie spodobalo. Przed jazda probna probowal sprzeglo przy mnie, zauwazyl takze ze obroty falują (nierowna praca) silnika. Przejchal sie, a ze silnik jest dynamiczny to byl zadwolony. Zszedlem z ceny do 7,5 tys bo skzoda mi czasu, a to byl pierwszy gosc. Spisalismy umowe i czesc.

Dzisiaj dzowni do mnie, ze spreglo sie slizga i jest do wymiany z dwumasem i co on ma robic, ze mysli o zwrocie auta. W pierwszym odruchu sie zesralem, bo teoretycznie a 14 dni na zwrot, ale z drugiej strony wtf? Widział stan auta, wie ze ma najechane, a sama cena byla wg bardzo dobra jak na to auto. W wymianie zdan mowi, ze auto jest fajne, ze mu szkoda, ale jak on ma teraz wywalic 3k na material + robocizne to mu sie nie usmiecha.

W pierwszym odruchu zapropomnowalem mu ze oddam 500 zl i niech sobie naprawie, ale za chwile znowu zadzowni i bedzie chcial cos na naprawe.

Pozniej zadzwonilem i mowie, ze jak cos to niech zwraca auta bo juz dwoch gosci dzownilo.

Teraz jak siie skontultowalem z ludzmi, to mowia mi ze albo niech spada na drzewo bo wsyztsko zuawazyl przy ogledzinach.
Przy takim przebiegu i roczniku to jest normalne i jesli chce oddawac to zalozyc ze to on spalil sprzeglo i oddam mu pomniejszona kwote czyli 4,5-5.

Jak to rozegrac?
Dzieki
#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta #auto #auta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@mirko_anonim: Gość kupił diesla z 2008r za 7500zł i ma czelność jeszcze coś pod nosem marudzić?
za takie pieniądze to się kupuje diesle bliżej 2001r obecnie.

Rozważałbym nawet aby oddawał to auto i niech spada na szczaw. pewnie uda ci się sprzedać za znacznie więcej niż 7500.
@mirko_anonim: W d00psko dasz się wyruchać jak mu dasz zwrócić XD Nie ma żadnych 14dni XD 14dni obowiązuje tylko w przypadku sprzedaży internetowych i to ze sklepów byczq
Gość widział co bierze, także niech spada na drzewo ^^