Wpis z mikrobloga

Miraski z #warszawa, mam do Was #pytanie - będę w tym tygodniu przez kilka dni w Wawce i szukam jakichś fajnych restauracji/knajpek gdzie można się wybrać ze znajomymi na dobre jedzenie i przy okazji posiedzieć w fajnym, klimatycznym miejscu. Czy moglibyście polecić nam jakieś ciekawe miejscówki? Najlepiej w okolicy Śródmieścia, Starego Miasta i Powiśla.
  • 15
@szrono: jest tyle fajnych miejsc w stylu food hall w Warszawie np. Elektrownia, Koszyki, Fabryka Norblina, Browary Warszawskie, Plac Konesera po za tym jak szukasz czegoś kameralnego to jest tyle knajpek na mieście że coś znajdziesz wierzę w ciebie
  • 0
@kenykeczuoki nie mam jakiejś konkretnej - lubię każdą, bardziej zależy mi na jakości i klimacie miejsca, ale coś z polskiej, włoskiej, azjatyckiej pasowałoby najbardziej (w tej kolejności nawet)
@szrono Z włoskich to jeżeli lubisz lokale-klony z pizzą w stylu neapolitańskim to jest tego na pęczki, ale jeśli interesuje Cię ciekawszy koncept to Va Bene na Tamce ma świetną pizze rzymską, mają też drugą knajpę na Waryńskiego (obok Metra Politechnika) - Va Bene Cicchetti, z przekąskami, sam lokal jest naprawdę przepiękny, jedzenie bardzo na plus, do tego koktajle - wariacje Negroni oraz inne typowo włoskie.
Z azjatyckich to pytanie czy chcesz
@szrono: najlepsze steki butchery&wine, ale trzeba zrobić rezerwacje. na powiślu spoko miejsce LAS, nocny market dla mnie super klimat - niestety ceny #!$%@? i ludzi masa, pizza to np Tutti Santi, Spacia Napoli, zajebiste nepalskie żarcie i piwka z kranu to Chmielarnia, główny lokal jest w piwnicy ale mają też ogródek, najlepsze burgery w wawie to Barn Burger, ja mam słabość to miejscówki Alchemist Gastropub - podoba mi się klimat, tajskie
@jaras2 pjontka miras, mamy bardzo podobny gust co do miejscówek, ale z tajskich to nikt nie ma startu do Ahaan, jak nie byłeś to koniecznie obczaj, mega autentyczna kuchnia z północy Tajlandii. Do Barna mam sentyment, ale ostatnio są dosyć nierówni. O Reginie i Pogromcach też miałem pisać!
Pełna zgoda co do Tutti Santi. Na pewno jest w moim warszawskim top3. Sprawdź Między Brzegami, założyły to chuopy z z Ave Pizza i
@kenykeczuoki: pracuje dla takiego zagranicznego korpo i mieliśmy przez 2 lata menagera który lubił dobrze zjeść, a był taki czas że przyjeżdżał co 2-3 tygodnie, więc trochę się obladałem po różnych miejscach xD
Zapisałem sobie tą pizzerie i tajskie, przy najbliższej okazji sprawdzę xd
Z Barnem jest tak że jak jeszcze się chodziło do biura to bywałem tam co tydzień dwa, obecnie raczej raz na miesiąc i w sumie zawsze jest