Wpis z mikrobloga

Słuchajcie nie mogę tego zrozumieć bo wyglądam dobrze a jestem nieśmiały chyba ze to fobia społeczna bo ja nie mogę zrozumieć hak jakiś typ co wazy 150 kg leje się z niego pot ma zakola a jest bardziej śmiały przy ludziach niż ja… to chyba jakaś trauma bo jak jestem przy innych ludziach to tak dużo analizuje w głowie ze maskara.Zawsze myślałem, że nieśmiałość to jest problem z samooceną a najlepsze jest to, że ja nie mam niskiej samooceny lecz to jest jakieś podświadome i głębokie ze boje się rozmawiać z ludźmi to nawet nie strach ale jakaś blokada dziwna.Czasem sam tego nie rozumiem nie wiem już o co chodzi.

Ps.Jakbym był śmiały z moim wyglądem miałbym tyle różowych ehh a tak to tylko po alkoholu mogę coś zdziałać jedynie.

#przegryw #psychologia #fobiaspoleczna
  • 9
  • Odpowiedz
Prawda, że widzimy się atrakcyjniesi w lustrze niż jest w rzeczywistości. Nasz mózg oszukuje w tej kwestii i koryguję postrzeganie zwłaszcza w zakresie symetrii, dlatego też twarz w lustrze wydaje się bardziej symetryczna niż jest naprawdę.

Później bardzo często jest szok jak nagle patrzymy na nasze zdjęcia, gdzie nagle okazuje się, że zamiast Brada Pitta jest rozgotowana pyza z mięsem
  • Odpowiedz