Wpis z mikrobloga

Siema, w mieszkaniu w bloku mam doprowadzony światłowód i nie wiem z jaką firmą podpisać umowę. W moim obecnym domu mam światłowód orange i prędkość jest super 300 Mb/s czyli pobieranie i oglądanie filmów odbywa się bez najmniejszych problemów, ale jest jeden mankament, który jest często poruszany w internecie i u mnie też się potwierdza a mianowicie ping. Znajomi którzy mieszkają w mieście (ja obecnie w wiosce) i mają zwykły internet bodajże 100 Mb/s praktycznie zawsze mają niższy ping. Moje pytanie do was, jaką firmę polecacie, która oferuje światłowód z najlepszą trasą pakietów, internet ma służyć praktycznie tylko do grania.
#upc #ping #internet #informatyka #orange #netia #vectra #komputery
  • 18
  • Odpowiedz
@Klakier997: w CS to zależy z jakim serwerem sie połączysz. Jak z dobrym to ping będziesz miał mniejszy. Poszukaj sobie lepszego serwera i tam graj tak jak ja na PL serwerze pukawka czy innym nie pogram bo ping ponad 80 a na niektórych ping 15 i tam gram.
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant:

a ogólnie ta stronka jaki pokazuje ping? https://www.speedtest.net/pl

nie ma to znaczenia, chodzi mi o to dlaczego koledzy na tym samym np. rankedzie w cs go mają niższy ping od mojego mimo teoretycznie słabszego internetu. Jeżeli jest to związane z dostawcą internetu a nie z prędkością to chcę wiedzieć, który oferuje najlepszą usługę. Wiadomo, że mało kto testował 5 dostawców i ma opinię o każdym, ale jeżeli popularne w internecie
  • Odpowiedz
  • 0
@Klakier997 Jeśli chodzi o same routingi, to Netia > UPC > Vectra > Orange. Chociaż nie wiem czy te 1-5 ms pingu które wynikają z tego robią jakąkolwiek różnicę.
  • Odpowiedz
  • 0
@chix:

Jeśli chodzi o same routingi, to Netia > UPC > Vectra > Orange. Chociaż nie wiem czy te 1-5 ms pingu które wynikają z tego robią jakąkolwiek różnicę.

I już mam jakiś punkt odniesienia, dzięki.
  • Odpowiedz