Wpis z mikrobloga

Tu znowu mireczek od kupna nowego MTB, wczorajszy wpis:
https://wykop.pl/wpis/72158421/rozwazam-kupno-nowego-roweru-mtb-i-robie-rozeznani

Generalnie trochę już się ukierunkowałem. Temat elektrycznego fulla na razie odpuszczam, bo raz, że te 20k za rower to dla mnie dość spora bariera psychologiczna, a dwa, że kupno to jedno, a jeszcze trzeba o to dbać. A wolę coś z czym się nie będę musiał obchodzić jak z jajkiem. Ale pewnie jeszcze powrócę do tego pomysłu za jakiś czas, bo na pewno technologia się jeszcze rozwija to może i z czasem ceny będą przystępniejsze (nie wiem, nie znam się, tak mi się wydaje xD).

Po sugestiach mireczków skłaniam się ku temu Spectralowi 125:
https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/spectral-125/al/spectral-125-al-5/3425.html?dwvar_3425_pv_rahmenfarbe=RD&dwvar_3425_pv_rahmengroesse=S

Moje argumenty za:
- Posiadam już hardtaila, więc teraz chciałbym spróbować czegoś bardziej fikuśnego
- Cena promocyjna 8299 zł dla mnie bardzo ok, praktycznie tego nie odczuję
- Waga tylko o 0.84 kg większa od mojego obecnego roweru, a mam jeszcze z 15 kg do zrzucenia z siebie, to teraz w ogóle jest tak jakbym z jeszcze jednym rowerem na plecach jeździł xD
- Z tego co widzę można dokupić dedykowane akcesoria w postaci bidonu z uchwytem i małą torbą pod ramą - fajnie, że przy fullu jest miejsce na takie rzeczy [EDIT: teraz doczytałem, że torba jest kompatybilna od rozmiaru M.]
- Przy tym modelu akurat jest dostępność ramy w rozmiarze S w każdym kolorze, w innych modelach często są braki.
- Jak rozumiem sztyca jest regulowana z manetki, fajny bajer

Moje pytania i wątpliwości:
1. Do tej pory jeździłem na kołach 27.5 cala, jakie będą różnice przy kołach 29 cali na ramie S? W takim Neuronie widziałem, że przy mniejszych ramach dają koła 27.5 cala zamiast 29 cala.
2. Przerzutki. Do tej pory miałem 3 biegi z przodu i chyba 8 z tyłu. Widzę, że teraz standard to jest 1x12, jak w praktyce będzie się to odczuwać?
3. Czy osprzęt w tym rowerze jest warty swojej ceny i czy Canyon to solidna marka?
4. Czy po wjeździe na asfalt da się w przednim i tylnym amortyzatorze zablokować skok i czy będzie to odczuwalna różnica? Nie widzę tych informacji na stronce. Wygooglałem, że przedni ma, ale nic na temat tylnego nie widzę.
5. A może by dołożyć 5k i kupić coś lepszego??????? ;)

Z góry dzięki!

#mtb #rowery
Niss - Tu znowu mireczek od kupna nowego MTB, wczorajszy wpis:
https://wykop.pl/wpis/...

źródło: Zrzut ekranu 2023-07-26 215235

Pobierz
  • 13
Jeżdżę 3 lata MTB full: sztyca regulowana musi być, 29 cali opony ok, opony z mleczkiem bezdętkowe, napęd 1x12 super obslugujesz jedna reką, mam blokadę amortyzatora przód i tył i mało z tego korzystam dla mnie zbędne.
via Wykop
  • 0
@franx: Dzięki za odpowiedź, a jakieś torby masz do niego przymocowane, czy w jakoś inaczej przewozisz jakieś drobne narzędzia/rzeczy?
@Niss:
1. Geometria pozostanie taka sama. Mniejsze koła montują do mniejszych ram by zachować proporcje.
2. Większe koszta części, węższy łańcuch, mniejsza waga, jedna manetka. Mniej przełożeń, większe skoki, ale nawet profesjonalistom styka.
3. Canyon ładuje dobry osprzęt, nie żydzi na komponentach jak Kross czy Unibike. Jedyny minus to brak sklepu stacjonarnego aby zrobić jazdę testową.
4. Jest blokada przedniego w manetce. Tylny blokuję się dźwignią bez manetki.
5. Nie ma
@Niss: nie mam nic oprócz bidonu i małej pompki, jeżdżę na lekko. Na trasy takie 4h po górach biorę mały plecak rowerowy 3l z bukłakiem. Na krótsze wszystko mieści się do tylnych kieszonek koszulki: multitool, zestaw naprawczy do opony, spinka do łańcucha.
@Niss:
2. W praktyce działa bardzo dobrze, jeśli jest czyste :)
3. Osprzęt jest spoko, nie napisali tylko nic o piastach. Dla mnie jest solidna, jak na razie :P U mnie tylko na sztycy pojawił się lekki luz, ale pójdzie na gwarancję.
4. Tył i przód można zablokować. Różnica powinna być odczuwalna.
5. Myślę, że po przesiadce z krossa będziesz bardzo zadowolony. Taki rower to jest inny świat ;) Same koła
@Niss:
1. jeśli masz więcej niż 170 to tylko 29 lub mulet
2. tylko 1x12 w fulu
3. nic mu nie brakuje
4. blokady skoku w trailówce są bez sensu
5.a juści! a potem następne 5k i znowu coś lepszego i potem następne... i tak w zasadzie niemal bez końca... tylko czy masz potrzebę?

sprawdź dokładnie rozmiar - jeśli jesteś na granicy to w wypadku enduro lub traila raczej większy niż
tego co widzę można dokupić dedykowane akcesoria w postaci bidonu z uchwytem i małą torbą pod ramą - fajnie, że przy fullu jest miejsce na takie rzeczy [EDIT: teraz doczytałem, że torba jest kompatybilna od rozmiaru M.]


@Niss: z bidonem też może być różnie, w małym rozmiarze ramy. Ja.w przypadku Spectralu 29 w rozmiarze M musiałem trochę rzeźbić żeby zmieścić bidon 500ml w ramie.
No i na pewno potrzebujesz rozmiar S?
via Wykop
  • 0
@siona: @teryuu co do rozmiaru ramy to tu się jeszcze zastanawiam, mierzyłem tak jak zalecali na swojej stronce i wychodzi, że przy 174cm/80cm pasuje M i S, przy czym M to tak w bardzo dolnym zakresie.

@teryuu Co do AL6 - dostępne są aktualnie tylko w rozmiarze L, mniejsze wyprzedane albo dostępne dopiero pod koniec albo w przyszłym roku. A też wolałbym chyba te zaoszczędzone 2500 zł wydać na jakieś fajne
Niss - @siona: @teryuu co do rozmiaru ramy to tu się jeszcze zastanawiam, mierzyłem t...

źródło: Zrzut ekranu 2023-07-27 091058

Pobierz
mierzyłem tak jak zalecali na swojej stronce i wychodzi, że przy 174cm/80cm pasuje M i S, przy czym M to tak w bardzo dolnym zakresie.


@Niss: nawet nie mysl o S, ja przy 172/80 mam Spectrala 29 w rozmairze M, i na S jestem jak na dziecięcym rowerku. Jak przymierzałem się do 125 i dokładnie to samo.
Ten podwójny bidon będzie pasowal
@Niss: one up zajebiste są. Z tworzywa, chyba że chcesz #!$%@?ć dużo pieniędzy na wersję alu. Do tego porządne buty pod platformy i nic więcej Ci nie trzeba