Wpis z mikrobloga

@Xefirex: perspektywy na co? Rozwój? Zarobki?
Ja dałem cyber-security, programista gier kojarzy mi się z januszexowymi praktykami jak w CDPR, rynek grafików chyba nie za wesoły jest aktualnie i wysycony, programista aplikacji brzmi dość nudno.
@Xefirex: gry i apki to niestety, ale wyrobnictwo. Chyba, ze masz wlasne male studio czy cos, ale tak dla kogos to chyba gorsza robota niz w korpo.
Grafik to troche nie ta kategoria.
Zostaje cyberbezpieczenstwo, ale tylko dlatego, ze inne opcje sa jeszcze gorsze, troche jak z polityka xD
@yhbgrobdoivbvwamsv:

gry i apki to niestety, ale wyrobnictwo


tak, ale apki więcej płacą xD gamedev jest szurniętym środowiskiem i płacą tam mniej bo ściąga tam sporo "pasjonatów" więc robią bo chcą

@supra107

Zajebistą opcją byłaby specjalizacja na sieciowca, bo to taka fuszka której AI nie jest w stanie się pozbyć


W sensie konfigurowanie sieci, firewalle, VPN'y itd czy podpinanie kabelków? xD bo pierwsze AI zastąpi a drugie raczej nie jest dobrze
@l_Grela_l: Mówię o sieciach wyższego sortu, zarządzanie i utrzymywanie globalnej łączności itd. Pierwszego AI ci nigdy nie zastąpi bo sieci są tak upierdliwym zadaniem które wymaga też ciągłej fizycznej roboty przy sprzęcie które wbrew pozorom nie jest takie łatwe, bo po fizycznej robocie przychodzi konfiguracja, zaczynają się schody itd.

No ale znowu, mówię tu o poważniejszych konfiguracjach a nie jakieś lokalne sieci gdzie tylko robisz podsieci, DHCP, kabelki i nic więcej.
@supra107:

Mówię o sieciach wyższego sortu, zarządzanie i utrzymywanie globalnej łączności itd.

po fizycznej robocie przychodzi konfiguracja, zaczynają się schody itd.


to prędzej AI zrobi niż zaprogramowanie czegokolwiek skomplikowanego xD zaprojektowanie architektury sieci, zabezpieczeń, podsieci, monitorowanie dostępów, load balancing ruchu jest mniej skomplikowane niż wyklepanie gotowego systemu

wymaga też ciągłej fizycznej roboty przy sprzęcie


czyli to co napisałem wyżej - fizycznego wpinania kabelków AI nie zastąpi

nie zajmowałem się tym od
@l_Grela_l: A ja Ci powiem że za bardzo przeceniasz potęgę AI. Wiem że #!$%@? takie jak OpenAI, Google czy Nvidia robią wielki hype że to kompletnie zrewolucjonizuje wszystko, a do tego banda bloggerów nazywających się dziennikarzami to dodatkowo potęguje, ale AI nigdy nie osiągnie takiego poziomu że zastąpi absolutnie wszystko i będzie we wszystkim lepsze.

Bo to nadal program komputerowy napisany przez człowieka, więc będzie się mylić i nigdy nie będzie