Wpis z mikrobloga

Pójście na rower to najlepsza aktywność na redukcji. Przy 3 godzinnej jeździe spali się całkiem sporo kalorii, nie ma kiedy zjeść, a po jeździe to nawet jakoś mocno nie jest się głodnym, więc wystarczy mały posiłek xD
#mikrokoksy #rower
  • 14
  • Odpowiedz
a po jeździe to nawet jakoś mocno nie jest się głodnym

@Re_mi: Jeśli jeździsz w tempie spacerowym, to może tak - ale wtedy te kalorie też tak dobrze nie lecą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sylwke3100: właśnie im dalej w las, tym lepiej bo organizm niewytrenowany do odciny spali może 500 kalorii, a dla wytrenowanego 1000+ to nie jest coś niesamowitego, smalec lepiej palić jak jest się wydolnym.
  • Odpowiedz
To że się mniej męczysz, nie znaczy że mniej spalasz.


@VoiDancer: No jak nie? Potrzebujesz zużyć mniej energii do tego samego.

właśnie im dalej w las, tym lepiej bo organizm niewytrenowany do odciny spali może 500 kalorii, a dla wytrenowanego 1000+ to nie jest coś niesamowitego, smalec lepiej palić jak jest się wydolnym.


@Pepega: Co ma las do tego, przecież to zależy od stanu wytrenowania oraz profilu trasy (czy też
  • Odpowiedz
a po jeździe to nawet jakoś mocno nie jest się głodnym


@Re_mi: nie wiem, ja przy 3h jazdy spalę 1000-1500kcal i w pewnym momencie główne o czym myślę jadąc to jedzenie. kebab, lody, ciastka, burger, subway, widzę i czuję wszystkie potencjalne budy z żarciem. Często po treningu ciasto muszę jakieś opitolić. Osłabia to efekty, ale jeżdżę dla przyjemności z jeżdżenia, więc spadek masy traktuję jako dodatek.
  • Odpowiedz
Potrzebujesz zużyć mniej energii do tego samego.


@sylwke3100: No właśnie, więc jeśli liczysz aktywność przez CZAS TRWANIA to spalisz więcej kcal, bo tej energii wyprodukujesz więcej, bo ten sam dystans co np. rok temu przejedziesz w krótszym czasie = przejedziesz więcej km w wspomniane przykładowe 5h ;)
  • Odpowiedz
@Poemat: Ale @sylwke3100 napisał o zużyciu energii do "tego smego". Przejechanie np. 10 km z prędkością 20 km/h. Po x czasie treningu spalisz mniej kcal na taką samą aktywność. Tak samo przy bieganiu czy wszystkim innym, daltego potrzeba progressive overload i starać się robi coś szybciej, dłużej itp
  • Odpowiedz
Potrzebujesz zużyć mniej energii do tego samego.


@DywanTv: Zakładając, że za rok zmienia się tylko i wyłącznie stopień wytrenowania:
- dzisiaj potrzebuje x energii aby przejechać 10km
- za rok również potrzebuje x energii aby przejechać 10km|
Może się zmienić np. wartość HR, albo jeśli bierzemy co innego pod uwagę - dzięki treningom przez rok jego waga zejdzie o 5kg w dół, to wtedy potrzebuje mniej niż x energii

Więc myli
  • Odpowiedz