Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego SUVy są takie popularne?

Nie wydaje mi się żeby to było jakieś super wygodne auto, siedzisz wysoko jak w busie, do tego osiągi, a raczej przy tej wadze ich brak, opory powietrza. O cenach tych samochodów już nie wspominając.

Czy Ci wszyscy ludzie mieszkają w górach lub dojeżdżają do domów jakimiś polnymi drogami? No chyba nie bo widzę je też siebie na osiedlu.

Jedyny argument jak dla mnie to wyścig zbrojeń na drogach, bo jak wjedziesz w opla corsę taka 2,5t bryła to szanse tych drugich na przeżycie są nikłe.

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
  • 146
  • Odpowiedz
@MurLand Jeżeli już SUV to coś większego typu Ford Explorer a wszelkie crossovery to niepotrzebnie napompowane małe auta przez co nie są jakoś mega przestronne w środku a zdecydowanie większe już z zewnątrz co utrudnia w ciasnych miejscach manewry.
  • Odpowiedz
@MurLand: Ciężko powiedzieć. Osobiście mam trzy SUVy w swojej willi w Sopocie i jeszcza dwa w posiadłości na Sardynii. Mało praktyczne samochody, ale dodają prestiżu i w sumie nie mam na co hajsu wydawać.
  • Odpowiedz
@MurLand: SUVy są wygodne. Żeby wsiąść do zwyczajnego auta a potem z niego wysiąść musisz robić wygibasy bo siedzienie jest nizutko w stosunku do podłoża. A do SUVa to się wsiada bez schylania głowy. I oto cała tajemnica popularności SUVów.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MurLand sa popularne bo amerykance zrobili mode na to, z racji ze suvy wpisuja sie w light trucka a nie w zwykle auto przez co maja calkowicie inne testy
tak samo kwestia bezpieczenstwa - to oni zaczeli o tym #!$%@? tylko po to zeby ludzie kupowali suvy - innego powodu niz popularnosc to te auto nie ma; bo same w sobie sa toksyczne i nie powinny jezdzic po europejskich ulicach
no i
  • Odpowiedz
@MurLand: SUVy to najlepsze auta jakie istnieją. Tylko wykopki z tagu przegryw plują na ten rodzaj samochodu. Bo gdzie z kim nie pogadam to sobie chwalą

- Wsiadasz jak człowiek, a nie schylasz się jak robak

- siedzisz wyżej, więcej widzisz

- więcej miejsca w środku

- bezpieczniejszy

- wjeżdżasz na krawężniki czy inne hopki nie bojąc się, że coś uwalisz pod spodem


@nick230: no a potem narzekasz na wykopie
  • Odpowiedz
Patrzysz na każdego z góry. Nie rozumiem argumentu.


@login_cwiczebny: bo nie każdy jeździ busem. A suvów na drodze jest jak mrówków, więc wszyscy i tak są mniej więcej na tej samej wysokości xD
  • Odpowiedz
@MurLand: Widzę, że nie tylko ja zauważyłem. Kiedyś miałem auto zastępcze i poprosiłem o takie z dużym bagażnikiem. Dostałem Nissan Kaszkaj. Kuźwa, tam nie weszło więcej niż do mojej ówczesnej Kia Ceed I w hatchbacku. Do tego światła świeciły jakoś nisko. Może ktoś je dostosował do normy, bo w innych SUVach widzę, że napieprzają po oczach,
Do tego jak jedzie obok Ciebie SUV to na 80% nie wyrobi się w swoim
Yelonek - @MurLand: Widzę, że nie tylko ja zauważyłem. Kiedyś miałem auto zastępcze i...
  • Odpowiedz
na #!$%@? ci osiągi na dziurawych i zasranych spowalniaczami drogach?


@onepnch: cope

Opór powietrza? Kogo to obchodzi


@onepnch: cope

Do tego o wiele większe ryzyko dachowania i mniejsze bezpieczeństwo podczas tegoż.

Małe wnętrze w stosunku do gabrytow.

Jedyna zaleta to większa masa przy wypadku.
  • Odpowiedz
To proste. Bo palą więcej niż normalny samochód, zajmują co najmniej dwa miejsca parkingowe, łatwiej zabić pieszego na pasach i są zupełnie bezużyteczne na naprawdę wymagających drogach. Poza tym leczysz kompleks małego członka.
  • Odpowiedz
jeśli jesteś po 40stce to wygodne auto przy wsiadaniu, więcej plusów nie widzę


@serwus93:
Wierzgającego się dzieciaka łatwiej zapiąć w fotelik, szczególnie gdy jesteś już po trzydziestce i plecy do schylania już nie te.

@MurLand
Też miałem dokładnie tako samo zdanie jak Ty, dopóki nie miałem żony w ciąży i zbiegiem okoliczności całkiem niedawno 5-latka przyjaciela do przewiezienia w jedną stronę moim Superbem a w drugą kumpla Amarokiem. Powodem zmiany opinii
  • Odpowiedz
@MurLand: Sam nie mam ale napisze ci argumenty tych co znam i mają.
Łatwo się wsiada i łatwiej załadować gówniaki w foteliki bez schylania. Przytoczone przez ciebie jako wadę siedzenie wysoko dla wszystkich bez wyjątku co znam i mają taki samochód to duża zaleta ze względu na m.in. lepszą widoczność. Poczucie bezpieczeństwa.
Więcej miejsca w środku ale to zależy od konkretnego modelu. Do tego łatwiej poruszać się po krawężnikach, torach tramwajowych,
  • Odpowiedz
@nick230: Jak ktoś nie lubi czegoś co ja lubię to pewnie przegryw!!!

W największych suvach masz gowno a nie widoczność, a właściwie martwe pola pod michą, bagażnikiem przede wszystkim. W najnowszych bez czujek i kamer zesralbys się a nie zaparkował jak czlowiek

Więcej miejsca w środku to zależy, bo często kombii i nawet mini vany dorównują jak nie przewyższają xd masz tez niższy próg załadunkowy, łatwiejsze wkładanie dzieciaków czy łatwiejsze zamontowanie
  • Odpowiedz