Wpis z mikrobloga

cześć, czy za około 8k da sie kupić w miarę wygodny i względnie dobrze wyposażony samochód ʕʔ? moje "wymagania" to

-silnik poniżej 2 litrów
-tani w utrzymaniu (o ile to możliwe niskie spalanie, dosyć tanie i rzadkie naprawy)
-4 lub 5 drzwiowy
-benzyna/gaz
-klimatyzacja must have, ale generalnie im bogatsze wyposażenie, tym lepiej
-nie było to bmw e36/e46 ani żadne inne

z aut które jakoś wpadły mi w oko jest
- audi a4 b5(/a6, ale jest chyba nieosiągalne w tym budżecie) - bardzo ładne, podobno bezawaryjne ale słyszałem że szukanie tanich aut pokroju audi/bmw/mercedesów to nie najlepszy
pomysł
-skoda octavia
-opel vectra - przez to że jest oplem mam co do niego wątpliwości chociaż generalnie bardzo mi sie podoba wizualnie (duży minus o którym słyszałem to rdza i nie wiem czy to go nie przekreśla, skody mialy chyba ten sam problem)
-golf 4

byłbym wdzięczny za podrzucenie jakichś innych modeli, ewentualnie podzielenie się wiedzą o tych, które tu wymieniłem.
I przede wszystkim pytanie, czy warto pojeździć po komisach? wiem że teoretycznie może być tam drożej i bardziej ryzykownie, ale z drugiej strony jest też większy wybór aut i w niektórych przypadkach gwarancja (na ile rzetelna to inna kwestia)
z góry dziękuje za każdą pomoc

#motoryzacja #pierwsze4kola #audi #skoda #volkswagen #opel #samochody #pytaniedoeksperta
  • 19