Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytam serio i proszę o poważne odpowiedzi:

1) Jak wygląda kontrola skarbówki w kwestii wystawiania paragonow? Słyszałem że zawsze chodzą dwie osoby, nigdy jedna albo we trójkę. Słyszałem że też muszą zawsze kupić rzecz za swoje pieniądze i dopiero potem zwrot dostają. Jakieś protipy jak rozpoznać US?
2) Jak wygląda kontrola czy pracownik którego mam jest na czarno czy na umowę? Czy PIP chodzi losowo po sklepach z takimi zapytaniami czy musi być donos?
3) Jak wygląda kontrola skarbówki jak się prowadzi uproszczoną księgowość na ryczałcie? Mogą się pytać o poszczególne pozycje na koncie i sprawdzają dokładnie rachunek bankowy?

#pytanie #urzadskarbowy #prawo #jdg #firma #dzialalnoscgospodarcza #podatki #us #ksiegowosc #ryczalt #firma #b2b



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: wykopowy_brukselek
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
Jakieś protipy jak rozpoznać US?


@mirko_anonim: pytasz klienta czy pracuje w urzędzie skarbowym, Jako urzędnik państwowy (do tego w czasie czynności służbowych) nie może skłamać. Druga opcja to poprosić o dane do faktury (tutaj urzędnik też nie może skłamać, bo popełniłby przestępstwo karno-skarbowe), wtedy szybko sprawdzasz w kapowniku czy jego nazwisko masz już na liście.
zetisdead - >Jakieś protipy jak rozpoznać US?

@mirko_anonim: pytasz klienta czy prac...