Wpis z mikrobloga

@Simfecstio jeśli chodzi o surstromming to mie mam pojęcia. Napewno po stronie szwedzkiej ale nie są to moje klimaty i wiem ze nie chce tego próbować :D wiec musisz poszukać w necie ale strzelałbym ze w większych sklepach/marketach powinieneś dostać :)
@Simfecstio tanie markety to głównie: coop365 i rema1000 (powiedziałbym ze duży wybór tutaj) a tak poza tym to jeszcze jest netto tak jak w pl.
W Szwecji pamietam coop tez jest i chyba spar
@Simfecstio powiedziałbym ze trochę tak. Tak z grubsza np Milka duża 300g - 55dkk (tutaj to się nazywa marabou). Burger na mieście ok 130-150dkk za zestaw ok 200.
Pizza 110-140 dkk. A obiad w restauracji to myśle ze może i ok 400-700dkk.
Jeśli chodzi o podstawowe produkty to są trochę drozsze wiadomo. Ziemniaki 1,5kg 20dkk, mleko ok 15/16dkk. Chleb w lidlu itd ok 17-22 dkk. Wiec takie losowe produkty ci podałem
@Simfecstio myśle ze maja swoje kraje do których podróżują ale nie podróżują bardzo duzo bo tez tutaj są duze wydatki jeśli sie ma rodzine (szczególnie dzieci) wiec różnica jest głównie w tym ze większość może sobie pozwolić na wyjazd ale tez później mniejsza liczba osób podróżuje tak kilka razy do roku. Często są to jakieś domki letniskowe które maja po prostu w Danii w innych miejscowościach :D