Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy zakup pod koniec zeszłego roku mieszkania dla siebie we Wrocławiu w okolicach Parku Grabiszyńskiego, Tarasów, w pełni i całkiem porządnie wyposażonych 60m2, dwustronne, we wczesnym nowym budownictwie z miejscem postojowym, mediami miejskimi, za 580k to był dobry deal? 4-4,5 km dojazd do rynku, zależy którędy. W linii prostej trochę ponad 3,5km. Taka cena była widoczna tylko przez jeden dzień bo obserwowałem długo ofertę i od razu zadzwoniłem po solidnej obniżce. Mogłem czekać na BK2% bo już były o nim pierwsze informacje, ale nie czekałem i wziąłem normalne kredo. Nadpłacam solidnie już od samego początku, więc i tak nie wyjdzie to bardzo drogo, w międzyczasie podwyżkę jeszcze dostałem. Żadne wady mieszkania się nie pojawiły, sąsiedzi w porządku. Łapali się wszyscy za głowę że odważny jestem biorąc w "tej sytuacji" kredyt, wziąłem go praktycznie gdy popyt szorował po dnie, a jakbym teraz miał kupować to nie wiem gdzie bym zamieszkał za te pieniądze, na pewno nie w tej odległości od centrum, najbliżej to chyba w tych kurnikach na Awicenny. W okolicy tylko nieoddane jeszcze stany deweloperskie za 600k+ w podobnym metrażu, na rynku pierwotnym nic poza wielką płytą albo bardzo młodymi mieszkaniami za 700k+ nie widzę. Za prawie 800k do wyboru mniejsze mieszkania w Corte Verona z jakimiś dziwnymi rozkładami albo totalnie odjechane ceny w jednych i drugich Ogrodach. Zastanawiam się ile to moje jest teraz warte. Mieszka mi się tu super, każdego dnia się budzę uśmiechnięty i się mocno zadomowiłem, ale zastanawiam się jak to wyszło z biznesowego punktu widzenia. #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja kupiłem z przepięknym widokiem, tarasami na 3 strony świata, 2,5km od rynku, 70 metrów, też wczesne nowe, wyposażone lux, plus garaż podziemny za 659k zł i to teraz w kredo 2% gdzie mógłbym wziąć za gotówkę. Tylko po co. Także szczerze to słaby deal zrobiłeś, ale gdzieś musisz mieszkać. Ja jestem jeszcze młody, pomieszkam, ceny up to kupię coś o wiele większego. Bo serio 60m to czułbym
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @francoisinho przy spłacie w 5 lat przy mojej wysokości wkładu koszt kredytu ok. 60k. Z BK2 by wyszło 45k taniej, chcociaż wiadomo że byłby wtedy inny wkład, inna kwota, bez nadpłat itd. Musiałbym pewnie brać pod korek i jeszcze rok płacić za wynajem, czekać na oddanie i wykończenie mieszkania, mieć karencję w spłacie kapitału.