Wpis z mikrobloga

Witam,
zakupiłem telefon za 3k w sklepie, odbiór paczki zrobiłem w pracy.
Dzwoni kurier akurat mijałem się z nim przechodząc z budynku do budynku daje mi paczkę to idę po jakiś nożyk do otwarcia w międzyczasie chłop bez podpisu odbioru i niczego odjeżdża. Ja patrzę paczka taka jak na książki otwieram w środku brak telefonu sama folia bąbelkowa. Wybiegam dosłownie nie minęła minuta nie ma gościa dzwonię do niego żeby zgłosić brak towaru (między jego telefonem do mnie a moim do niego jest minuta) a on do mnie żebym sobie zgłaszał online jemu nie wypadło nic z paczki w samochodzie i w ogóle. Po czym się rozłączył. Za minutę mam maila paczka odebrana.
Panowie jak ugryźć ten temat czy dla przesyłek międzynarodowych nie ma obowiązku podpisu? Jeśli tak to skąd on ma moje potwierdzenie odbioru. Zadzwoniłem zaraz na infolinię proshopu i złożyłem reklamcje ale jeśli to kurier wyciągnął telefon to jak mu to udowodnie?
Wołam proshop moze coś poradzi @proshop-pl
#proshop #dpd
  • 5
@Indoles_94: macbooka mi kurier przyniósł do mieszkania, żona otworzyła, podał i poszedł bez pytania, rewolwer czarnoprochowy zostawił w firmie na recepcji, też bez podpisu...

ogólnie to takie paczki staram się umawiać tak abym sam odebrał, podpisuje, proszę aby chwilę poczekał i otwieram, inaczej się nie da..
@dami13: absolutnie się nie zgadza powinno ważyć ponad 300g do szczegółów ważenia nie mam wglądu, na etapie sortowni aczkolwiek patrząc od strony sklepu jak kliknę link przesyłki przenosi mnie na międzynarodowy tracking i jest tam możliwość sprawdzenia dowodu dostarczenie aczkolwiek trzeba się logować na konto nadawcy