Wpis z mikrobloga

@bez_szalu:
Minusy:
- zabudowane jak więzienie. Przejdź się pomiędzy blokami to wyjdziesz z depresją
- brak usług i sklepów, ale powoli się ruszyło
- jak bombelki to potężna szkoła na Wojszycach (a nie Jagodnie), do której pewnie go nie dowieziesz, bo wprowadzą zakaz skrętu w lewo z Buforowej, jak zobaczą korki na rozpoczęcie roku szkolnego. Zostanie dzieciakowi autobus
- Buforowa do ronda jest zakorkowana, ale nie jest to tragiczne. Jak już
@bez_szalu:

1. Ciężko ocenić Jagodno, bo z jednej strony niby obrzeże, niby zadupie a z drugiej jak widzę z jakich okolic są inne oferty to śmiać mi się chce xD Na Jagodnie jest chociaż dobrze dostępny autobus i nim dojedzie się do centrum.

2. Mieszkam tutaj pracują zdalnie, więc patrzę na to trochę inaczej. Nie pakowałbym się tutaj gdybym miał codziennie dojeżdżać autem, z drugiej strony raczej w całym mieście są
@Ogau: Dawno na ceny nie patrzyłeś co? xD

Teraz przy Bk2% ładnie wystrzeliły.

Taniej to już panie kolego było.

Zresztą te tańsze osiedla to już potrafią być kompletne #!$%@? bez JAKIEJKOLWIEK komunikacji miejskiej.

@oslawoooo Zakrzów to dużo zależy gdzie masz dojazdy do pracy i jak często się ruszasz na jakieś piwo do centrum.

No i pytanie co się będzie działo jak przyjdzie prezydent miasta popierający pomysły aktywistów i od Korony do
@Darth_Gohan ostatni status jaki znam to Wojszyce odrzucily N-ke, Jagodno ją wzięło i zostalo to zaklepane. Trzeba tylko buspas i petle na jagodnie zbudowac. Szkoda ze Wojszyce nie chcialy N bo bylaby fajna linia laczaca mnóstwo punktów w mieście.
@oslawoooo: Zależy na jakie metraże patrzysz. Te które się lapały na BK2 % poszły w gorę. Zresztą pewnie nie tylko ja to potwierdzę.

Jak patrzyłeś na te powyżej to tak stanęły i nie widać zmiany.
@Wychwalany: Wołam @Ogau bo pewnie on wie jak jest z tą N-ka i czemu ten pomysl nie jest najlepszy xD

Co do łączenia punktów na mapie.

Mnie akurat bardziej obchodzi, żeby linia była punktualna. Taka która będzie jeździć od Psiego Pola do Jagodna to niestety punktualna nie będzie. A to powoduje, że przestaje być dla mnie sensowna. Pewnie zresztą nie tylko dla mnie.

Tak jak mówię nie wiem czy tam i
Teraz przy Bk2% ładnie wystrzeliły.


@Darth_Gohan: to ile teraz za 50m2 na Jagodnie? 700k idealnie pod BK2%? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaraz swoją klatkę sprzedam, jak tak ceny poszły i wyemigruje do jakiejś Tajlandii xD

Z Nką nikt nie wie dalej co będzie.


@Darth_Gohan: tak czy siak będzie to najmniej punktualna linia w mieście i zaraz po jej uruchomieniu zaczną się pierwsze pisma do MPK, że
@Wychwalany: Tak jak piszesz, zobaczymy za kilka lat.

AWW to akurat zobaczymy co da, ale tam ważniejsza jest Wschodnia Obwodnica. Dopiero jak ona będzie dokończona zobaczymy jak się tam rozwiąże układ.

Jak będzie BusPas to może, ale to może część ludzi faktycznie zrezygnuje z auta.

@Murasame Zobacz sobie jak pięknie mniejsze mieszkania nagle wszystkie kosztują 490 k mimo, ze wcześniej były tańsze. Także poszło w górę :) Nie mów, że nie.
czemu ten pomysl nie jest najlepszy xD


@Darth_Gohan: pomysł jest świetny. Część jego realizacji można zobaczyć przy wjeździe do Biedronki koło ronda na Wojszycach. Debile serio zbudowały przystanek 60 metrów od ronda, centralnie na przeciwko wjazdu do biedry. Nie dość, że zakorkuje to zakorkowaną już Parafialną, z biedry nie wyjedziesz to jeszcze rondo będzie się przytykało, bo zatoczka to jest dla ludzi z centrum panie wojszyczaninie, dla wioskowych głupków jest przystanek
@bez_szalu: Długołęka>Jagodno.
Do Długołęki z centrum jesteś w stanie dojechać w 20-40 min komunikacją 9**. Często tam śmigam i najczęściej stoję na wysokości młynu przy Koronie w godzinach szczytu.

Ostatnio jechałem z Jedności na Jagodno w niedzielę MPK, ponad 1h.
Siostrzenica w podobnym czasie wyjechała z Brzegu samochodem i była szybciej ode mnie na miejscu :)

Dodatkowo ilość bombelków, przedszkola w bloku.
Mnóstwo mieszkańców+mnóstwo samochodów=korki na wjezdzie/wyjezdzie.

Od momentu jak kilku
@gangolsena:

Kompletnie z czapy podajesz te wartości. Skoro jeździsz z Długołeki to oczywiste jest, że szybciej dostaniesz się do centrum od tej strony xD I tak samo odwrotnie, z Jagodno szybko dostaniesz się do centrum od drugiej strony, tzn. okolicę dworca głównego.

Wspominasz o Jedności a to jest po drugiej stronie centrum.

Dla mnie podróż autobusem z Jagodna na dworzec główny (co dla mnie jest centrum) to max 20 min w
@bez_szalu: https://www.youtube.com/watch?v=UmVG802TH_c

Moim zdaniem wszystko zależy od tego gdzie masz centrum interesów życiowych i jaki masz styl życia. Jeżeli codziennie rano musisz dojeżdżać do pracy lub na uczelnię do centrum, albo lubisz po pracy sobie coś zjeść albo się przejść po mieście, to bym się mocno zastanowił ze względu na wykluczenie komunikacyjne. Największy minus jagodna wg mnie jest taki, że jeśli gdziekolwiek chcesz się ruszyć, to jedynym wyjściem jest auto, taksówka
Długołęka>Jagodno


@gangolsena: xD

Do Długołęki z centrum jesteś w stanie dojechać w 20-40 min komunikacją 9**.


@gangolsena: pod warunkiem, że to centrum Psiego Pola xD w tej chwili autem gmaps pokazują 22 minuty, a korków 0.

Od momentu jak kilku znajomych tam się wyprowadziło, ciężko ich wyciągnąć do centrum :)


@gangolsena: po prostu cię nie lubią. To 20 minut autobusemub 10 -15 uberem. Akurat jeśli chodzi o Jagodno to
@bez_szalu: kupic dla siebie w miare ok, niski koszt, tereny zielone, #!$%@? komunikacja - ale jesli chcesz komus wynajmowac to tak sobie, chetnych na to malo, lepsza wielka plyta przy legnickiej