Wpis z mikrobloga

@bez_szalu: Przejedź się na Jagodno w godzinach szczytu to zobaczysz jakie są minusy. Dla mnie jest jeden ogromny. Zabudowane to jest gęsto i bez ładu i składu. Usługi dopiero się pojawiają.
Dopóki nie będzie oddany Buspas to będziesz miał cyrk z komunikacją miejską.

Plusy?
Mieszkania są tańsze niż gdzie indziej.

Dodatkowo pytanie czy chcesz mieć bombelki. Jak tak to będziesz miał jedną moloch szkołę w okolicy (o ile znajdą dla niej
  • Odpowiedz
@bez_szalu minusem Jagodna jest to, ze dopiero się buduje. Z każdym miesiącem pojawiaja się nowe sklepy, usługi. nie ma starodrzewia. ostatnio korki nie są większe niż na innych obrzeznych osiedlach. ale maja polaczyc wojszyce z buforowa i pewnie tamci omijajac borowska beda generowac korki.

z plusow to jest tanio i wszystko w okolicy nowe
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan ładu i składu nie widzisz bo jeszcze dróg nie zrobili. ostatnio miasto dostalo dzialke na dokonczenie ul. Drabika. Atal zaczął budowe ul. Maszkowskiego. Koncza zaraz ul. Lutosławskiego
  • Odpowiedz
@bez_szalu: Plusy:
- tańsze mieszkania (chociaż teraz to sam juz nie wiem, bo widzę, że za 3 etap mój deweloper sobie woła 10k/m2)
- dzielnica jest nowa i jest tu praktycznie same nowe budownictwo - więc jest tu względnie ładnie (chociaż jest tu już trochę za dużo bloków i za mało zieleni - to się ma niby zmieniać) plus nie ma patologii, większość mieszkańców to młodzi ludzie
- nie jest jakoś
  • Odpowiedz
@Wychwalany: To nie chodzi o to co ja widzę. Chodzi o to jak są pobudowane te bloki i jak względem siebie wyglądają. Zwyczajnie dla mnie jest tam to zrobione bez jakiejkolwiek logiki.
Do tego masz blok przeznaczony w całości na wynajem. Też pytanie jak fajnie będzie w dłuższej perspektywie obok niego mieszkać.

Do tego pozastawiane ulice oraz zapchane ludźmi chodniki bo na spacer z dziećmi większość idzie w dwa miejsca.

Nikt
  • Odpowiedz
@bez_szalu: do plusów to że jest tramwaj na jagodno, myślę że to podsumowuje politykę transportową miasta ;-)

jagodno będzie spoko miejscem do mieszkania za kilka lat, wszystko nowe i spoko ale za 20-30 lat jest możliwość że takie gęsto zabudowane osiedle bez lokalnego centrum, terenów zielonych, oddalone od centrum, bez dostępu do edukacji, zrobi się slumsem.
puexam - @bez_szalu: do plusów to że jest tramwaj na jagodno, myślę że to podsumowuje...

źródło: zastepczy-5bc5b9b5083675-01958685-jpg_5df90d3be9ed77_00464628.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bez_szalu: byłem oglądać jagodno to źle bym się tam czuł. To są osiedla kopiuj wklej, wracając po pijaku możesz się pomylić i myśleć że dobijasz się do swojego mieszkania a faktycznie będziesz 3 bramki od celu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę jak w filmie Wiwarium z 2019 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan logika jest prosta. uklad jest pasami rownoleglymi do buforowej. przy buforowej zabudowa wysoka, potem ul. Drabika, potem zabudowa niska, potem pole KOWRu

Czym sie rozni blok na wynajem długoterminowy od TBS? Prędzej marudzilbym na mieszkania z ogrodkami bo pseudoogrodnicy sa bardziej uciazliwi.

Brak miejsc postojowych na ulicy to największa durnota w planowaniu tego osiedla. W WBO wygral projekt zeby te nowe ulice przebudowac i zrobic miejsca. Miasto ociąga się z realizacją,
  • Odpowiedz
@bez_szalu: doradzam szukanie mieszkania po lewej stronie Buforowej (jadąc od centrum). Masz wtedy alternatywny dojazd w postaci "starej" Buforowej, jest mniejsze zagęszczenie budynków, no ale mnirj ofert sprzedaży.
  • Odpowiedz
@Wychwalany:

Brak miejsc postojowych na ulicy to największa durnota w planowaniu tego osiedla. W WBO wygral projekt zeby te nowe ulice orzebudowac i zrobic miejsca. Miasto ociąga się z realizacją, ale projekt ma bardzo dobrego lidera i ciśnie ich.


Mówisz o jednej części osiedla. Masz jeszcze ciut starszą część osiedla po drugiej stronie gdzie też jak chcesz do kogoś przyjechać to najlepiej wybrać się MPK albo rowerem bo nie ma gdzie
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Zależy kto będzie mieszkał. Znajomi na Brochowie w TBS-ie nie narzekali dopóki się dwie rodzinki wielodzietne nie pojawiły. Wtedy się zacząl sajgon. Po pół roku na całe szczęście ich wywalili.
  • Odpowiedz
@oslawoooo mieszkałem na osiedlu obok 25 lat. według mnie zajebiste bo wszystko jest na miejscu. gdyby tam byly wieksze mieszkania to bym tam został.

minus ze daleko do centrum i podroz chwile trwa, ale masz dwa bezposrednie autobusy: 131 na grunwaldzki oraz N na dominikanski, dworzec pkp, aquapark ktory będzie przedluzony na jagodno.

generalnie okolica to miasto w mieście
  • Odpowiedz
@Wychwalany: dzięki za opinie. Trochę daleko to fakt, na początku mnie to przerażało - ale bloki niskie, wszystko niby jest - przestrzeń między budynkami tez większa. Dzisiaj ide z nimi gadać. A co do #jagodno - przestałem rozważać po wizycie tam, i po prezentacji jednego developera z opcja „widok z okna” - klasyczny widok na sciane, balkon sąsiada albo zatłoczoną drogę… czułem się tam jak w więzieniu.
  • Odpowiedz