Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,
Mój brat miał śmiertelny wypadek w Niemczech. Spadł z rusztowania. Okazuje się że sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana niż by się wydawało. Nie podpisywał żadnej umowy o pracę ani BHP. To wszystko podpisał za niego jakiś ziomek, który ogarnął pracę jemu i innym Polakom. Brat miał pracować z dołu ale wszedl na chwilę na górę żeby coś poprawić. Nie miał zabezpieczenia i nikt go nie pilnował. Ten typ który ogarniał im pracę umywa od wszystkiego ręce, a z tej firmy nikt się z nami nie kontaktuje. Do ambasady w Niemczech nie da się dodzwonić. Co mamy robić?

#prawo #niemcy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: wykopowy_brukselek
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@mirko_anonim Jesli jestes w stanie udowodnic sfalszowanie podpisu i cos na zasadzie ze sytuacja ekonomiczna zmusila brata do tego zachowania to krecilbym inbe.
Dowiedz sie w ambasadzie wiecej na temat uzyskania darmowej porady prawnej, ewentualnie tlumacza w pierwszej fazie, szukaj tlumaczy z roznych instytucji/fundacji/biur ktore moga pomoc Ci w temacie.
Robota na czarnucha ze zgonem, nawet w wypadku auslanderow to powazna sprawa.
Same kary za prace na czarnucha to duze sumy. Falszowanie
@mirko_anonim Dodzwonić się do ambasady jest rzeczywiście ciężko, możesz spróbować skontaktować się przez email, zawsze dostawałem od nich odpowiedź. I próbuj też dzwonić do skutku. Mówię o tej w Berlinie, jak działają poszczególne konsulaty nie wiem. Definitywnie w takich sprawach potrzebny będzie prawnik, w Niemczech nawet dużo mniej poważne sprawy się z ich pomocą przeprowadza.
Do ambasady w Niemczech nie da się dodzwonić. Co mamy robić?


@mirko_anonim: Polskie władze/służby są z mojego doświadczenia mniej pomocne niż lokalne - bardziej to przeszkadzają... jak w ogóle coś robią.
Staraj się dotrzeć do ludzi którzy z nim pracowali zbierz dowody/świadków. Napisz pismo do niemieckich organów zajmujących się pracą/kontrolą pracy whatever nie wiem co tam mają - to zrób jako pierwsze żeby powiadomić o tym co się stało. Jeśli pracodawca