Wpis z mikrobloga

@mattz_: jprd typie, a myślisz jaką drogę przeszły te dorsze, zanim trafiły do tych paluszków rybnych? Myślisz, że na takich trałolwcach to rybacy w miękkich rękawiczkach na dwóch rekach noszą takie ryby? Lepiej chyba łowić "catch and release" niż brać wszystko jak popadnie... pozatym sa również haczyki bezzadziorowe co znacznie zmniejsza kaleczenie ryb
@Bajo-Jajo: Hello, jisimni Cécile Theisen, bħalissa ngħix il-Kanada. Jien batejt minn kanċer tal-griżmejn hawn biex wasalt fi stadju kritiku hawn biex tiġi kkundannat għal mewta ċerta u għandi 700,000 ewro f'kont bankarju fi Franza. Nixtieq nagħti donazzjoni lil persuna onesta u affidabbli biex tgawdi. Għandi negozju ta 'importazzjoni u esportazzjoni, tlift lir-raġel tiegħi 3 snin ilu li affettwani ħafna. Sfortunatament m'għandniex tfal. Nixtieq nagħti dan l-ammont qabel immut minħabba l-kundizzjoni kritika
@Canova: Czemu mam wrażenie, że zależy wam na krytykowaniu wszystkich niezależnych źródeł zdobywania pokarmu przez człowieka?
Tu wędkarstwo, tam myślistwo, hodowla świnek i kurek dla siebie, uprawa własnych owoców i warzyw. Wszystko na tym #!$%@? wykopie jest krytykowane.

Tylko rybka ze sklepu c'nie? Mięsko ze sklepu w ogóle nie doświadcza przemocy, a w ogóle to niech będzie tylko weganizm, bo zwierzątka cierpią. Najlepiej umrzyj dla planety głupi człowieku, a nie marnujesz
@noipmezc: beka, że rozrywanie rybie pół paszczy haczykiem i wypuszczanie jej na pewną powolną śmierć jest społecznie akceptowalne i kojarzy się z wypoczynkiem, a gdy ktoś porzuci kota/psa na ulicy to grupy społecznościowe szukają Potwora/Bestii, która to zrobiła.

I jeszcze ludzie będą się kłócić, że to przecież nic takiego bo od zawsze sie tak robiło xD a no i ryby przecież nie krzyczą xD
@StaraSzopa generalnie bym był za #!$%@? psów i kotów, na #!$%@? ma się to marnować i wydawać kasę na utrzymanie schronisk, a dodatkowo te zwierzęta jeszcze w tym patologicznym ośrodku cierpią.
@bezkonta: nie powiesz mi że odpalenie śrutu do jakiegoś wystraszonego lisa w środku lasu ma jakiekolwiek pozytywne aspekty. Pomijam już te oczywiste stereotypy że w kółkach łowieckich siedza same ochlejusy #!$%@? od 8 rano którym powinno się spuścić #!$%@? a nie pozwalać biegać z nabita bronią po lesie.
@yhbgrobdoivbvwamsv: oh no tak bo to co #!$%@? sobie janusz w lesie ze sztucera to idzie do marketu na mięsko i do maczka na hamburgerki. Dziękuje pan mysliwy ze rano wstaje i dzieki niemu mam co na kanapke położyć
@Canova: Tak, bo wszyscy strzelaja po pijaku do przestraszonych lisów. Wszyscy to pijacy, alkoholicy, trzeźwych myśliwych i wędkarzy nie ma :D

No z mojego doświadczenia jest na odwrót. Zdarzają się czarne owce, ale to jak wszędzie. Nie ma grupy społecznej, w której nie ma zjebów i dotyczy to wszystkich, włącznie z politykami i służbami. A od nich zależy jeszcze więcej, niż od takiego myśliwego, czy wędkarza.
Oczywiście najłatwiej ścigać i gnoić