Wpis z mikrobloga

Wczoraj podjechałem na motocyklu na stację benzynową #circlek. Zatankowałem, podchodzę do kasy, a babka do mnie że mnie nie obsłuży bo mam zdjąć kask i takie jest prawo i regulamin stacji xD
To poprosiłem o wskazanie punktu regulaminu, ale niestety nie miała go przy sobie. Poprosiłem o wskazanie ustawy, ale też nie miała jej przy sobie.
Jeszcze jej kolega (nie będący pracownikiem stacji, ale za ladą stał), mi cisnął, że chyba dopiero prawko zdałem, że nie wiem takich rzeczy xD

#lodz
  • 101
Pewnie mina ludzi w kolejce nietęga xD Sam pamiętam czasy gdy intensywnie jeździłem Europie zawodowo, jak ktoś sobie hotdoga życzył to niektórym w kolejcie się otwierał nóz w kieszeni.
A co do sprawy - jakaś pipa formalistka. Często tak się ludzie zachowują jak wiedza że jest kontrola jakas. Ale powoływanie się na regulamin którego nie ma jak pokazać, to juz jest żałosne.
A jak covid byl to tylko z maseczką obslugiwali( ͡º ͜ʖ͡º) pewnie ciotę kasjerka miala albo jej konkubent po głowie dał to chciala się ważnieksza poczuć
Ale grube bzdury tu ktoś wypisuje. Regulaminem możecie się podetrzeć. Prawo jest prawem i w prawie jest, że muszą was obsłużyć. Obsługa klientów wynika z funkcji publicznej którą spełnia firma - sklep. Możesz wejść w kasku i z psem. Masz jedynie psią dupą nie szorować po wystawionym na ladzie jedzeniu a i to jest po stronie sklepu czyli świeże jedzenie powinno być za szybą bo inaczej wchodzi sanepid. Zacznijcie w końcu znać
Jak go nie chcą obsłużyć to jak? Dane służbowe musisz podać, jeśli są równocześnie danymi osobowymi to zadanie odpowiedniego przetwarzania ich stoi po drugiej stronie.

Lol, przecież to dane służbowe. Jeśli nie ma identyfikatora, to musi podać imię i nazwisko dla identyfikacji pracownika, który pracuje


@lycaon_pictus: Poproszę o definicję co to są "dane służbowe" i w jakiej ustawie jest obowiązek że jak stoję w Żabce na kasie to mam obowiązek każdemu
Typowe "w dupie byłem, gówno widziałem ale wiem lepiej". Nie wiem jakie są przepisy w Polsce ale na Zachodzie jest to częsta praktyka że musisz zdjąć kask przed wejściem do budynku, zwyczajne kwestie bezpieczeństwa. O osobistej kulturze nie wspomnę bo o czymś takim pewnie nigdy nie słyszałeś. A maila dostaniesz takiego że takie są przepisy firmy i możesz ich cmoknąć w pompkę.
@blunch: Nie wiem jakie są regulaminy na każdej stacji ale zrobiłeś coś bardzo nieładnego. Wszedłeś do sklepu zamaskowany.
Nie podejrzewam ciebie o złe intencje, ale jakie ma intencje gros ludzi wchodzących do sklepu z zamaskowaną twarzą? I nie mówię tu o pandemii, która pobudziła zakusy wielu złodziejaszków a o ludziach w kominiarkach, kaskach, głębokich kapturach.

Jak w regulaminie nic nie stoi że nie można wchodzić z zasłoniętą twarzą to niech ci
@Pedzel_Washington: nie traktuj tego jako pewnik ale zakładam ze jak maja na jednej to na innych tez :) powodzenia, daj znać jak sprawdzisz. Jeden minus pamietam to nakładali limit kwoty 100 lub 200 złotych, co przy 60 litrowym baku diesla było kiepskie.