Wpis z mikrobloga

Wczoraj podjechałem na motocyklu na stację benzynową #circlek. Zatankowałem, podchodzę do kasy, a babka do mnie że mnie nie obsłuży bo mam zdjąć kask i takie jest prawo i regulamin stacji xD
To poprosiłem o wskazanie punktu regulaminu, ale niestety nie miała go przy sobie. Poprosiłem o wskazanie ustawy, ale też nie miała jej przy sobie.
Jeszcze jej kolega (nie będący pracownikiem stacji, ale za ladą stał), mi cisnął, że chyba dopiero prawko zdałem, że nie wiem takich rzeczy xD

#lodz
  • 101
  • Odpowiedz
@blunch:

I widzisz? Gdybyś pojechał se na Orlen to byś nie miał takich problemów, a i jeszcze zniżkę na paliwo 30 gr. z aplikacją i tak można zacząć dzień #pdk

xd
  • Odpowiedz
@blunch: https://moto.pl/MotoPL/7,179132,29933272,czy-motocyklisci-musza-zdejmowac-kaski-na-stacjach-benzynowych.html

We wcześniej wspomnianym felietonie autor pisze o tym, że on zawsze zdejmuje kask na stacji. Nie wyobraża sobie bowiem rozmowy z ekspedientką "jak Darth Vader". Robi to zatem raczej z kultury i szacunku dla drugiego człowieka, a nie z uwagi na zasady wymyślane przez operatorów paliwowych. Rozsądnie to brzmi. Sami przyznajcie


No imo to gest dobrej woli i kultury motocyklisty. Sciagniecie kasku/kapturu/ciemnych okularów, to gest chęci wzbudzenia zaufania, otwartości.
  • Odpowiedz
Stacja ma taki regulamin a nie inny i powinno się do tego dostosować


@mich4si4: jaki niewolnik xD
Jak ci napiszą w REGULAMINIE, że masz buty przed wejściem ściągać to też bez szemrania będziesz pomykać w skietach do kasy?
  • Odpowiedz
  • 1
A nie powiedziałeś tej Pani czegoś nieładnego, co mogłoby wzbudzić jej agresje? :)


@quizonmyface: Nie, jak tylko wszedłem do usłyszałem głośny komentarz, że ona nie będzie obsługiwać kogoś w kasku i że ona egzekwuje prawo. Nawet stałem w kolejce w ogóle się nie odzywając, a kasjerka wraz z przydupasem głośno komentowali sytuację, a moje pierwsze słowa przy okienku "Przyznam, że pierwszy raz w życiu spotykam się z taką sytuacją i mnie
  • Odpowiedz
@biggiesmells: Butolizowi robiącemu dobrze kapitaliście który go wykorzystuje poprzez utrudnianie życia normalnym ludziom tylko czyszczenie osranego od zewnątrz kibla uświadomi, że robi źle. Cmon, jesteś trybikiem robiącym za minimalną, nie pokazuj więcej niż minimalnego zaangażowania. To nie twój problem czy ktoś przychodzi w kasku czy w masce konia.
  • Odpowiedz
@blunch: Ja tam tankuje w kasku na Syyyrkyl keju i nikt się o nic nie #!$%@?.
Ba, jak jest Kontrola trzeźwości przez policmanów na drodze to też zawsze machają ręką, żebym jechał.
Dopóki się uiści płatność to xD, #!$%@? im do tego kto płaci, a co jeśli przyjdzie muzułmanka w burce?
  • Odpowiedz
Nie ściągnąłem, bo nie mam takiego obowiązku. Przyjechałem zapłacić za wachę, a nie wyrabiać dowód osobisty albo pisać maturę.


@blunch: Regulaminy firm są prawem. Prawo ma swoją hierarchię, więc coś takiego jak regulamin stacji musi być zgodne z aktami wyższego rzędu. Czy taki przepis (nakazujący zdjęcie kasku) jest zgodny z prawem - nie wiem, jest duże prawdopodobieństwo, że jest, bo ideą tej zasady było to, żeby zadbać o interes firmy. Jeśli
  • Odpowiedz
Stacja ma taki regulamin a nie inny i powinno się do tego dostosować a nie wylewać pomyje na pracowników, oni nie mają wpływu na takie rzeczy.


@mich4si4: a jakbys przeczytala post, to bys wiedziala ze jakos pani nie potrafila wskazac takiego punktu regulaminu xD
  • Odpowiedz