Wpis z mikrobloga

Hejka,
Pracodawca nie wspominał nic na temat urlopu od początku roku do dnia dzisiejszego. Zarezerwowałem sobie kilka miejsc na urlop pod koniec lipca. Polowe urlopu do dnia dzisiejszego jest zaplanowana.
Dzisiaj wręczyłem podanie o urlop, miałem takie prawo, jeśli pracodawca nie planował grupowego urlopu na początku roku, bądź urlopu z wyprzedzeniem na zapisy.
Poinformował mnie o tym, że wniosek zostaje odrzucony z powodu natłoku prac i następny wolny termin to polowa sierpnia.

Wiem, że ma prawo nie zaakceptować wniosku o urlop, ale czy ma prawo nie mówić nic o urlopie zakładowym do dnia dzisiejszego? (6 osób pracuje w zakładzie). Z tego co mi słyszano, planując grupowy urlop.
Jako, że każdy rozsądny człowiek szuka ofert już na przełomie zimy i wiosny, tak też zrobiłem i ja, gdyż nie było żadnej gadki o urlopie w jakimkolwiek terminie. Dodatkowo na odmowie ucierpią bliscy, ich plany, które były powiązane ze mną..

Cokolwiek można zdziałać? Czy zostaje wypowiedzenie? Chociaż i tak nie zdążę na urlop ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#praca #kodekspracy #pytanie #kadry #urlop #praca #pomocprawna #pomoc
  • Odpowiedz