Wpis z mikrobloga

Właśnie dostałem w łapy steam decka i tu pytanko - dla was windows na nim to takie "must have" czy nie ma sensu się w to bawić? W ogóle macie jakieś rady na początek co uczynić, żeby zrobić z niego jak najbardziej uniwersalne urządzenie?
#steamdeck
  • 7
  • Odpowiedz
@Kaszkin: Windows? A po co?
Nic nie trzeba robić poza instalowaniem gier i konfiguracja sterowania. A tu możliwości są naprawdę duże.
Z windowsem tracisz nakładkę więc nie ma to żadnego sensu.
  • Odpowiedz
Ja Windowsa nie mam i ani razu mi go nie brakowało. Ale jak masz dużo gier na innych klientach niż steam to może wtedy ma to sens?
  • Odpowiedz
windows na nim to takie "must have" czy nie ma sensu


@Kaszkin: ja zainstalowałem windowsa na zewnetrznym dysku ssd i czasem podlaczam zeby pograc w FIFE 23 (przez anty-cheat) albo cos z GamePass, ale rzadko. Poza tymi dwoma zadaniami to SteamOS jest super.
  • Odpowiedz
@Kaszkin: najlepiej dokupić mocnego pc i streamować do łóżka gry AAA przez moonlight + sunshine, poza tym używam decky loader do słuchawek bluetooth i ikonek do spiraconych gierek, warpinator do przesyłania z pc, karta sd bardzo przydatna bo gry wczytują się w sumie tak samo jak z ssd, poza tym pewnie jakiś lutris no i emudeck do emulacji.
  • Odpowiedz
@Kaszkin: Brak windowsa jest powodem dla którego się kupuje to urządzenie.
Ale jak bardzo musisz to tak da się go zainstalować, z tym że gry na nim będzie trzeba zainstalować od nowa.
  • Odpowiedz