Wpis z mikrobloga

Jestem właśnie na Malcie i intrygują mnie niebieskie lampy na kilkumetrowych masztach znajdujące się na wielu domach. Na diabła one? Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to sygnalizacja dla lotnictwa, ale o tyle się to nie trzyma kuoy,, że wcale te lampy nie są montowane na najwyższych budynkach, często tuż obok są wyższe i bez świateł.

#malta i dodam #lotnictwo bo może jednak?
Jarek_P - Jestem właśnie na Malcie i intrygują mnie niebieskie lampy na kilkumetrowyc...

źródło: 20230628_214337

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Jarek_P: The blue lights are a pseudo countdown to the 15th of August - the feast of the assumption of our lady (which is also a Maltese public holiday). As the day approaches, more people begin to turn their blue lights on, before turning them all off once the feast is over. They're most common in villages where the patron saint is the mother of god - for example, Mosta and
  • Odpowiedz
@Jarek_P Czy niedaleko jest port? może są to światła nawigacyjne do bezpiecznego wpłynięcia do portu. "Ustawiasz" statek tak żeby światła były w jednej linii i wtedy wiesz że jestes na dobrym kursie. Może się mylę ;) dodam tag #zeglarstwo może ktoś się wypowie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@cohontes: ze wszystkich możliwych, prawdopodobnych i zwariowanych teorii, jakie rozpatrywałem, żadna nawet się nie zbliżyła do prawdy :)
Dzięki!
  • Odpowiedz