Wpis z mikrobloga

Wyobraźmy sobie że Konfederacja dochodzi do władzy, likwiduje wszelkie ubezpieczenia zdrowotne (będziecie je musieli kupić sami z pensji), emerytalne (będziecie je musieli kupić sami z pensji), ogólnie obniża podatki (dostęp do wielu dóbr publicznych będzie dodatkowo płatny), oto co zobaczycie na drugi dzień w pracy drogie kuce.
#bekazprawakow #bekazkonfederacji #konfederacja #polityka
xiv7 - Wyobraźmy sobie że Konfederacja dochodzi do władzy, likwiduje wszelkie ubezpie...

źródło: 7pcezg

Pobierz
  • 42
będziecie je musieli kupić sami z pensji), emerytalne (będziecie je musieli kupić sami z pensji

dostęp do wielu dóbr publicznych będzie dodatkowo płatny


@xiv7: czyli nie zmieni sie nic xD

Przypomina mi sie spot pisu sprzed lat, gdzie dyspozytorka odmowila wyslania karetki bo pani nie chciala podac karty kredytowej - tak starszyli ze bedzie jak wygra PO.
Nie wiem czy lapiesz ironie xD
via Wykop
  • 47
@Chris_Karczynski: nie wiem po co odpowiadam, ale wyobraź sobie że musisz płacić z pensji 1000zł miesięcznie żeby mieć pewność że załapiesz się na operacje na serce o koszcie 100tys zł, a tak dostajesz to w ramach usług publicznych (to jest koszt dla pracodawcy oczywiście, ale 90% ludzi zawsze będzie pracownikiem)
@Chris_Karczynski: bo to są właśnie fatalne skutki sprywatyzowania stomatologii w naszym kraju. Też chodzę prywatnie do dentysty, bo państwo wycofało się z tego sektora dość mocno (na NFZ też dopłacasz z własnej kieszeni). Mylisz skutek z przyczyną.

Czemu we Francji każdy chodzi do darmowego dentysty? Bo państwo gwarantuje każdemu ubezpieczonemu bezpłatną wizytę u dentysty od głupiej dziurki w szkliwie do skomplikowanego leczenia kanałowego.
czyli nie będziemy musieli płacić za rzeczy z których nie korzystamy a te za które zapłacimy będą dużo lepszej jakości?

Brzmi nieźle


@Chris_Karczynski: prywatna służba zdrowia jest dobrym uzupełnieniem publicznej. Ale tylko uzupełnieniem - gdy jesteś naprawdę chory sami wołają karetkę. Zresztą pandemia pokazała jak można na tym polegać - następnego dnia wszystko co prywatne pozamykane (oczywiście publicznej służbie zdrowia w tym bałaganie też można było dużo zarzucić, ale przynajmniej osoba
@albo_wutka_albo_buk: Jeżeli twoim pomysłem na biznes nie jest sprzedawanie kanapek pod dworcem to ogólnie szansa na to, że otworzysz dobrze prosperujący biznes jest mała lub nawet żadna. Gdyż

po 1 musisz mieć odpowiedni kapitał.
po 2 musisz mieć bazę klientów od zaraz, żeby nie dokładać do biznesu przez pierwsze miesiące.
po 3 nie masz chodów u dostawców i producentów przez co twoje ceny usług/produktów są wyższe niż u konkurencji.

I piszę