Wpis z mikrobloga

@Yakooo: uczyłeś się już tych dwóch języków? Znając trochę hiszpańskiego chciałam się przerzucić na portugalski i nic z tego nie wyszło, bo ciągle je mieszałam. Planuję wrócić do portugalskiego przy B1+/B2 z hiszpańskiego z nadzieją, że już nie będzie tak trudno.
  • Odpowiedz
  • 1
@Yakooo Nie polecał bym uczyć się tych języków jednocześnie ze względu na duże podobieństwo, które będzie utrudniało skuteczną naukę, bo będzie Ci się po prostu wszystko mieszać w głowie. Jak już poprzednik nadmienił, lepiej najpierw nauczyć się jednego języka do poziomu średniozaawansowanego, a potem dopiero zacząć naukę drugiego. Co do programów to ja ogólnie korzystam z fiszek na których zapisuję często całe zdania z nieznanym słówkiem i jego definicją na odwrocie. Dlaczego
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@matt08 chyba tak zrobię.

Ogólnie teraz katuje angielski do jak najlepszego stanu + polącze to z Hiszpańskim. Myślałem żeby tego Hiszpańskiego uczyć się tak 3 dni w tygodniu po 1h.

Ciekawe ile mi zajmie aby dojść do takiego b1-b2
  • Odpowiedz
@Yakooo: Do poziomu B2 poświęcając na to 3h tygodniowo? Jakieś 6-8 lat, ale jeśli twój plan na naukę to odpalenie aplikacji na telefonie to bardziej prawdopodobne, że wieczność.
  • Odpowiedz
  • 0
@Castiel: Początkowo planuje poznać podstawy, potem książki i umawianie się na rozmowy z native speakerem.
Na ten moment większy priorytet stawiam na jebnięcie angielskiego na mocne C1

Mam kolegę, który hiszpańskiego nauczył się takim trybem w niecały rok.
Badania mówią, że aby nauczyć się hiszpańskiego na poziomie średniozaawansowanym, należy poświęcić około 580 godzin.

Obecnie mam trochę projektów na głowie i nie mam możliwości narzucić sobie codziennej nauki 1h a wolę już
  • Odpowiedz
@Yakooo: tutaj już mirabelce pisałem od czego i jak fajnie zacząć.

Stopniowo warto dorzucić jeszcze kursy Assimila, bo są to w zasadzie same dialogi, ale z fajnej jakości nagraniami. Pierwszy poziom jest dość podstawowy, a kolejny już bardziej przekrojowy i idiomatyczny. W bazie Anki są przerobione w zestawy łatwych do filtrowania fiszek (ekstremalnie efektywne porcje w nauce słuchania), w razie czego na chomikuj powinny być też w całości. Jak pogooglujesz to
  • Odpowiedz