Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy dla niepełnosprawnych jest jakiś zasiłek w takiej sytuacji?
Witam i mam znajomych (którzy i ona i on skończyli szkołe specjalną) mają 6 letniego synka i teraz w drodze jest dziewczynka, bo laska nie potrafi się zabezpieczyć (nie używa kubeczków menstruacyjnych, tabletek i innych wynalazków dla kobiet, a ufa tylko kalendarzykowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zaciążyła dwa razy) typowi drugi raz tak samo jak za pierwszym kazała wypieprzać (mieszkali razem u jej rodziców) i teraz typ nie ma gdzie mieszkac (wrócil do swojego ojca), szuka roboty, a miał stałą, bo na Uop przy taśmie na produkcji, ale brat go zabrał ze sobą di Holandii na kilka mies pracy sezonowej i stąd pytanie czy im ze względu na ich niepełnosprawność intelektualną przysługuje jakiś zasiłek? Albo jemu?

#pytanie #polska #zasilek #pomoc #niepelnosprawni #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ale kobieta ukradła nasienie i sobie włożyła do pochwy czy jak? Za dzieci winisz ją, choć te dzieci mają też ojca. Najmniej inwazyjną metodą antykoncepcyjną jest prezerwatywa, a nie jakieś tabletki czy "kubeczki menstruacyjne" ;)
  • Odpowiedz
@Linnior88: Dałbym minimalny zasiłek za dobrowolną sterylizację, żeby więcej się nie rozmnażali. Oczywiście zasiłek bez waloryzacji, bo jak głupi to nie ogarną, że z czasem będzie on nic nie warty.

W ten sposób liczba pobierających taki zasiłek będzie coraz mniejszą, bo coraz mniej upośledzonych będzie się rodzić.

Zaś w przypadku wykrycia upośledzenia płodu dałbym alternatywę - albo para korzysta z legalnej i darmowej aborcji albo rodzi kadłubka lub downa, ale ma
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Tytanowy_Lucjan @Slazer @robertx No i opowiedział mi, że ten ich synek go nie słucha, wyzywa go od głupich itp epitetów, a ten go bije i Ci jej rodzice stanęli w obronie tego chłopca i tego cały konflikt ich się zaczął. On mówi, ze jest wielce odpowiedzialny, bo ma dziecko, a nie chce sie z nim zając, bo jej rodzice mu karza, a on (ten niepelnosprawny) chce grac
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @MajsterOfWihajster Nie, koleguje się z jego bratem, który chodził ze mną do szkoły (chodziliśmy do normalnej, masowej)

"Witasz się i masz znajomych"
Nie wiedziałem jak zacząć i napisałem cokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz, skoro sobie wyjaśnilismy nieścisłości, możesz wrócić i odnieść się do meritum mojego wpisu

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @peszek_leszek Bo martwie się o te dzieci co będzie z nimi w przyszłości jak jej i jego rodzice poumierają, a już są w podeszłym wieku (obie strony), więc to kwestia kilku lat - a przynajmniej kwestia kilku lat, kiedy są jeszcze sprawni i sami nie potrzebują pomocy drugiej osoby. Ta, nie używa żadnych tabletek, a ten prezerwatyw "bo on chciał zobaczyć jak to jest skończyć w środku
  • Odpowiedz