Wpis z mikrobloga

Czołem Mirunie,

kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, którego właścicielem stanę się 1lipca i właśnie wtedy chciałbym wejść z remontem.
Na start kuchnia, łazienka i toaleta. Chciałbym prosić Was o ocenę mojego planu i o ewentualny komentarz co mógłbym zrobić inaczej.

1. Własnoręcznie kucie płytek w trzech wyżej wymienionych pomieszczeniach.
2. Zatrudnienie hydraulika do łazienek, do poprawy instalacji.
3. Zatrudnienie gazownika do przeniesienia rury z gazem w kuchni.
4. Zatrudnienie elektryka do porobienia gniazdek i dodatkowych punktów świetlnych.
- wszystkich trzech specjalistów zatrudnić mniej więcej w tym samym okresie, może bardzo by sobie nie przeszkadzali.
5. Następnie zatrudnić glazurnika do poukładania płytek w łazience i kuchni
- tutaj się zastanawiam czy nie lepiej zatrudnić te samą osobę do kucia płytek, żeby jeden z drugim nie marudził, że coś do dupy i nierówno. Klejenie płytek na płytki odpada.
6. Stolarza mam już umówionego i omawiamy projekt kuchni. Ten już na sam koniec kuchni.

Teraz słucham Waszych rad. Co powiedzieć specjalistom by zrobili, czego potem bym żałował, że nie mam? Co zrobić samemu? Jakieś protipy

#chwalesie #remontujzwykopem #remont
  • 155
@Krupier >@jasha kocham te argumenty za indukcją, że można sobie wodę w 40 sekund ugotować. Nie żeby coś, ale tak samo mogę to zrobić w czajniku elektrycznym. XD
i wlasciwie na tym sie zwykle koncza argumenty walacych sobie do indukcji xD bo woda szybko sie gotuje xD

@Murasame jak widze ze ktos pisze o tym ze indukcja jest lepsza od gazu to juz wiem ze jedyne co potrafi ugotowac to zupka chinska
Stolarza mam już umówionego i omawiamy projekt kuchni.


@Qurvinox: tego bym najmocniej pilnował, bo ja się przejechałem na "fachowcu" i zostało sporo niedoróbek, których już nie przyjechał poprawić. Nie dostał całej kasy, ale niesmak i tak pozostał, bo to raczej tematy do kompletnej wymiany niż szybkiego fixa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Większość stolarzy to i tak korzysta z gotowych formatek, więc to bardziej składacze mebli, którzy wszystko
@spajdermen: No właśnie nie wychodzi to samo. Jedno to utrata witamin i innych składników odżywczych przez temperaturę, ale chociażby barszcz czerwony ma się nie gotować, bo traci kolor. Zupy się powinno gotować na około 80 stopni i każde takie podgrzewanie spodu bliżej 100 (bo indukcja grzeje bardzo szybko) jakąś część przegrzeje i tak w kółko przez godzinę.
@Garnuch2137 No to mało wiesz. Co to w ogole za januszowskie podejście, czego niby się nie da zrobić na indukcji, co można zrobić na gazie (oprócz woka - ale umówmy się, że tradycyjna w PL gazowa kuchnia też się do woka nie nadaje). Jak argumentem będzie przypalanie cebuli to jebnę xd
@Rachey: gotowałem sporo zarówno na gazie jak i na indukcji, nie widzę większej różnicy. Skąd pomysł że odpalenie indukcji podnosi temperaturę od razu do 100 stopni i że przy gazie tego nie ma? Mierzyłeś to? Skąd info o rzekomej utracie wartości odżywczych? To wszystko brzmi jak jakieś ludowe wierzenia i nie wiem czy dałbym się przekonać że ktoś jest w stanie w ślepym teście rozpoznać która zupa była gotowana na jakiej
@jasha: Obsmażyć schabowego przechylając patelnię nad ogniem tak, żeby brzeg schabowego był w zebranym na brzegu patelni oleju, a jednocześnie był nadal podgrzewany.
Dziękuję, dobranoc.
@Qurvinox: największy proti: jeśli to mieszkanie w spółdzielni to zadzowń do nich i dowiedz się czy w najbliższym lub dalszym czasie nie planują np. remontu - wyprowadzenie liczników gazu na korytarz, piony kanalizacyjne, etc. Żeby nie było tak, że zrobisz sobie super wszystko, a po miesiącu dostaniesz pismo, że będzie kucie i przestawieanie rur.
@spajdermen: Bo jeżeli masz indukcję to pulsacyjnie podajesz powiedzmy 2kW energii, praktycznie bezpośrednio na potrawę z racji indukcji w dnie.
Palnik gazowy na małym płomieniu to około 100W, gdzie podgrzewasz spód garnka, więc ciepło się dodatkowo rozprasza.
Zgadnij co szybciej zagotuje część wody, która znajduje się bezpośrednio nad dnem?
A utrata witamin itp? Może nie wiem - biologia, tak na etapie podstawówki? Mało witamin i innych składników odżywczych typu bakterie i
@jasha: Bo ścianę boczną, to jednocześnie z dołem, grzeje co najwyżej piekarnik, a nie jakikolwiek typ płyty grzewczej? Nie mówię o obwódce głównej płaszczyzny schabowszczaka
No chyba nie chcesz powiedzieć, że masz jakieś cienkie jak programy lewicy kotleciki co nawet dobrego boku nie mają? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Grubogruby

zrób instalcję 3F i zainwestuj w lepszą indukcję.

Żadna gazówka nie ma podjazdu do dobrej indukcji


Kazda gazówka jest lepsza od nawet najnowocześniejszej indukcji.
@Grubogruby: 3F mam, a "zainwestuj w lepszą indukcję" po tym wątku wychodzi, że nie jest takie proste, bo okazuje się, że niektóre tańsze działają znacznie lepiej niż niektóre droższe. Moja też jakoś specjalnie tania nie była, a wychodzi, że gorsza niż niektóre tanie.
A notabene - do dobrego gazu, to indukcja nie ma podjazdu - znajdź mi pojedynczy palnik indukcyjny mający 5kW - gazowy bez problemu znajdziesz ( ͡° ͜
@Qurvinox: co do indukcji zadaj sobie jedno pytanie, skoro ona taka świetna, dlaczego nikt w najlepszych kuchniach świata na niej nie gotuje tylko dalej lecą na gazie?

Bo indukcja i elektryki są #!$%@?, wiem bo miałem i mam i następnym razem tylko i wyłącznie gaz.

Ot preferencje, nie rozumiem wyzywania ludzi od debili bo napisali żę indukcja jest #!$%@?.
@Qurvinox: Mam X mieszkań na wynajem i jak na razie zalanie przez sąsiadów czy nieszczelny dach to awaria numer 1, zaraz potem jakieś niedoróbki czy chęć zaoszczędzenia 20PLN. Dlatego: nic chińskiego, tylko polskie kable i rurki, markowa armatura (nie musi to być top model, ale nawet najtańsze Grohe przeżyje x razy chińczyka). Hydraulik nie do poprawy tylko wymiany całej instalacji na nową, choćby już był plastik w mieszkaniu. To samo prąd;
@Qurvinox Jak już robisz okablowanie to pomyśl sobie też o dorzuceniu jakichś przewodów do alarmu bo to cienkie kable, a zawsze jakiś czujnik PIR, dymu i temperatury, zalania czy wypływu gazu warto mieć, a systemy bezprzewodowe są często droższe, trzeba wymieniać baterie i też różnie działają. Jeśli chodzi o telewizory itd. to pomyśl o specjalnych korytach montażowych zabudowanych w ścianie tak abyś mógł przeciągać różne kable m.in. HDMI. Warto też pomyśleć o