Wpis z mikrobloga

Czołem Mirunie,

kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, którego właścicielem stanę się 1lipca i właśnie wtedy chciałbym wejść z remontem.
Na start kuchnia, łazienka i toaleta. Chciałbym prosić Was o ocenę mojego planu i o ewentualny komentarz co mógłbym zrobić inaczej.

1. Własnoręcznie kucie płytek w trzech wyżej wymienionych pomieszczeniach.
2. Zatrudnienie hydraulika do łazienek, do poprawy instalacji.
3. Zatrudnienie gazownika do przeniesienia rury z gazem w kuchni.
4. Zatrudnienie elektryka do porobienia gniazdek i dodatkowych punktów świetlnych.
- wszystkich trzech specjalistów zatrudnić mniej więcej w tym samym okresie, może bardzo by sobie nie przeszkadzali.
5. Następnie zatrudnić glazurnika do poukładania płytek w łazience i kuchni
- tutaj się zastanawiam czy nie lepiej zatrudnić te samą osobę do kucia płytek, żeby jeden z drugim nie marudził, że coś do dupy i nierówno. Klejenie płytek na płytki odpada.
6. Stolarza mam już umówionego i omawiamy projekt kuchni. Ten już na sam koniec kuchni.

Teraz słucham Waszych rad. Co powiedzieć specjalistom by zrobili, czego potem bym żałował, że nie mam? Co zrobić samemu? Jakieś protipy

#chwalesie #remontujzwykopem #remont
  • 156
  • Odpowiedz
@sayanek: No jak długo żyłem z kuchenką gazową to niestety ten "dziwny tłusty osad od gazu" był przy palniku na którym smażę. Wiem generalnie o czym mówisz, ale to zwykły tłuszcz z patelni - może kwestia, że gaz sam w sobie robi jakiś ciąg powietrza do góry i drobinki tłuszczu trochę dalej osiadają, ale przy indukcji też musiałem już czyścić płytę za kuchenką z tłuszczu, wiec raczej to nie magia, a
  • Odpowiedz
@furcio: Z ciekawości masz gdzieś model albo chociaż serię kuchenki? Bo może jednak czas to polecane i z dobrymi opiniami gorenje #!$%@?ć i przejechać po nim autem kilka razy
  • Odpowiedz
Nie wiem po co się pcham w milionową dyskusję indukcja vs gaz ale naprawdę nie mogę przejść obojętnie jak ludzie sobie taką krzywdę robią w xxi wieku.

Gaz jest bardzo nieefektywny i produktem jego spalania (poza dwutlenkiem, tlenkiem, smołą itp) jest głównie para wodna - dzięki temu w lecie masz parny zaduch i ukrop jak odpalasz kuchenkę. Szafki i kuchenka oblepione tłustym osadem, nie da się wygodnie nic położyć innego niz garnek,
  • Odpowiedz
Bezstopniowa kontrola w gazie - rosół ma mrugać, a nie #!$%@?Ć sekundę, a później nic przez 4 sekundy i tak w kółko. Indukcja nie ma sterowania mocą, tylko czasem włączenia cewki.


@Rachey: Widać że masz #!$%@?ą indukcję po prostu. Miałem w życiu okazję używać 3 indukcji. Teka, Bosch i Samsung. Dwie pierwsze były spoko, a właśnie ta trzecia była tak #!$%@? jak opisujesz. W sensie że albo grzeje jak #!$%@?, albo
  • Odpowiedz
Żeliwna patelnia grillowa też działa #!$%@?


@Rachey: Masz albo gównianą patelnie, albo gównianą indukcję. Wszystkie moje żeliwne grzeją jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
@furcio: Zrób na indukcji zwykły smażony ryż[metodą stir-fry] i zrób zdjęcie do uwierzę. Indukcja zjawiskiem elektromagnetycznym grzeje tylko tam gdzie jest przewodność, czyli na dnie woka, a boki masz niedogrzane, bo jest zbyt duża odległość. Tego się nie oszuka i nie utrzymasz temperatury na całym woku.
https://www.youtube.com/shorts/IHe-HQ9xp8k

Chyba, że masz specjalną indukcję do woka za mnóstwo cebulionów:
https://youtu.be/SGBP3sG3a9Y?t=349
https://youtu.be/-W1saae425s?t=590
choć nawet tutaj Jeremy w ostatnich latach wywalił ten piec i wstawił
jack_ - @furcio: Zrób na indukcji zwykły smażony ryż[metodą stir-fry] i zrób zdjęcie ...

źródło: f50825c0c01a3d61e3564eeb43f830a1

Pobierz
  • Odpowiedz
@Qurvinox: zaplanuj dobrze liczbę gniadzek w kuchni - takie na stałe do ciągle podłączonych sprzętów jak ekspres do kawy, jakiś #!$%@? czajnik elektryczny/toster czy inne gówno typu radio + dodatkowe do okazjonalnego wykorzystania jak mikser/robot/blender/szybkowar - może dobrym pomysłem jest zaplanowanie takich gniazdek chowanych w blacie? RELINGI robio robote! I tak jak ktoś wspomniał - kilka punktów do ładowania telefonu/podłączenia innego szajsu na USB
  • Odpowiedz
@Qurvinox zrób jak najwięcej sam, jak szukasz poważnego fachwocs, to pewnie nie znajdziesz go nawet na za miesiąc, a słaby fachowiec zrobi to pewnie tak jak ty xd
Jak elektryk ma przyjść "dołożyć gniazdka" a nie wymienić całe mieszkanie to cie policzy srogo, bo dla niego to nie jest dobry deal, szczególnie jak żelbet - musi się napocić, żeby w tym ryc a nie może policzyć za wymianę całej instalacji.
Najpierw hydraulik,
  • Odpowiedz
@Rachey: Też miałem kiedyś taką indukcję na wynajmowanym mieszkaniu i #!$%@?łem na wszystkie indukcje. w swoim mieszkaniu nie mam gazu wiec musiałem zamontowac indukcje i działa 100% jak gaz, możesz sobie pyrcyć rosołek, możesz zagotować w minutę wode na boosterze. Zupełnie inne doświadczenie teraz a wczesniej tez mialem taka 0-1
  • Odpowiedz
@szasznik: A właśnie ktoś wcześniej pisał, że u siebie ma spoko, a Bosch na którym gotował był tragiczny. W gazowej w sumie nie ma problemu - palnik to palnik, gaz to gaz, może jakieś większe mniejsze czy coś, ale technologia prosta jak #!$%@?.
A indukcje? No #!$%@? traf dobry model w gąszczu gówna. I nawet niekoniecznie wyznacznikiem jest cena.
  • Odpowiedz