Wpis z mikrobloga

Czołem Mirunie,

kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, którego właścicielem stanę się 1lipca i właśnie wtedy chciałbym wejść z remontem.
Na start kuchnia, łazienka i toaleta. Chciałbym prosić Was o ocenę mojego planu i o ewentualny komentarz co mógłbym zrobić inaczej.

1. Własnoręcznie kucie płytek w trzech wyżej wymienionych pomieszczeniach.
2. Zatrudnienie hydraulika do łazienek, do poprawy instalacji.
3. Zatrudnienie gazownika do przeniesienia rury z gazem w kuchni.
4. Zatrudnienie elektryka do porobienia gniazdek i dodatkowych punktów świetlnych.
- wszystkich trzech specjalistów zatrudnić mniej więcej w tym samym okresie, może bardzo by sobie nie przeszkadzali.
5. Następnie zatrudnić glazurnika do poukładania płytek w łazience i kuchni
- tutaj się zastanawiam czy nie lepiej zatrudnić te samą osobę do kucia płytek, żeby jeden z drugim nie marudził, że coś do dupy i nierówno. Klejenie płytek na płytki odpada.
6. Stolarza mam już umówionego i omawiamy projekt kuchni. Ten już na sam koniec kuchni.

Teraz słucham Waszych rad. Co powiedzieć specjalistom by zrobili, czego potem bym żałował, że nie mam? Co zrobić samemu? Jakieś protipy

#chwalesie #remontujzwykopem #remont
  • 156
  • Odpowiedz
@rafti77: Żeliwo grzeje jak #!$%@?. Tylko właśnie przez to, że przewodzi ciepło jak #!$%@?, to później na grillowej czosnek i rozmaryn na dnie są przypalone, a stek na górze ledwo zaczyna mieć wzorek. Garnki żeliwne z płaskim dnem lepiej działają i tu złego słowa nie powiem - łączone pole fajnie taką 9 litrową gęsiarkę nagrzewa.
  • Odpowiedz
@Rachey: dobrze napisane, indukcja to gówno, tylko gaz. Indukcje to chyba termomixiarze wybierają, bo nikt kto cho trochę lub gotować nawet nie splunie na indukcję.
  • Odpowiedz
@Qurvinox: Sprawdź jakie kable są w instalacji elektrycznej, najlepiej nie pieprzyć się w poprawianie tylko zrobić od nowa całą elektrykę.
  • Odpowiedz
@Rachey: Dałbym Ci 10 plusów gdybym mógł. Czasem mam wrażenie, że indukcje to zachwalają tylko: a) ludzie który nie mają wyboru bo mieszkają w bloku bez gazu, b) ludzie którzy nie gotują nic innego niż makaron, ziemniaki i smażą na 1cm warstwie oleju.

Indukcja jest ok tylko w jednym przypadku. Jak ma ładnie wyglądać bo łatwo się ją myje.
  • Odpowiedz
@jasha kocham te argumenty za indukcją, że można sobie wodę w 40 sekund ugotować. Nie żeby coś, ale tak samo mogę to zrobić w czajniku elektrycznym. XD

Tylko gaz, indukcja do śmieci.
  • Odpowiedz
@Krupier: Ja miałem plan, że przecież indukcja jest to kupię sobie czajnik na indukcję bo szybciej i w ogóle.
I co?
No i nadal 8 letni elektryczny czajnik stoi na blacie pomimo tego, że miał być wyrzucony. Nikt mi nie powie, że wygodniejszy jest uchwyt od góry niż boczny w czajniku. A bonus to, że ma regulację temperatury.
  • Odpowiedz
Ale argumentacja, ale niczego więcej się nie spodziewałem.


@jack_: prawda Cie boli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakbym miał się zastanawiać jaki tryb włączyć, aby było wydajnie, ale też bez niepotrzebnego hałasu, czy jest sens włączać okap i tak za każdym razem, to pewnie jak większość gotujących, a nie posiadających zintergrowanych okapów używałbym go od święta i tyle z tego okapu jest. xD
Używam, podoba mi się to
  • Odpowiedz
@Qurvinox: hydraulikę i płytki zrobi jeden chłop

Powodzenia z znalezieniu uczciwych chłopów, którzy nie odwalą fuszerki. Jeśli masz czas i ogarnięcie do roboty, to lepiej sam się doucz z internetu i samemu ogarnij większość (wiadomo, gazu tylko nie ruszaj xD).
  • Odpowiedz
kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego, którego właścicielem stanę się 1lipca i właśnie wtedy chciałbym wejść z remontem.


@Qurvinox:

Fajna zarzutka, ale wlascicielem mieszkania stajesz sie w momencie zlozenia podpisu pod aktem notarialnym. Wiec albo kupiles i juz nim jestes, albo dopiero kupisz 1 lipca...

Co powiedzieć specjalistom by zrobili, czego potem bym żałował


@Qurvinox:

Wystawili faktury :)))
  • Odpowiedz
Bezstopniowa kontrola w gazie - rosół ma mrugać, a nie #!$%@?Ć sekundę, a później nic przez 4 sekundy i tak w kółko.


@Rachey: ogólnie ze wszystkim się zgadzam i też nienawidzę z tych samych powodów swojej płyty, po prostu jak ktoś gotuje więcej i w bardziej zaawansowany sposób niż makaron na wodę i sos z saszetki to po prostu indukcja jest dla niego koszmarem. Natomiast szwagier w tym roku wykańczał dom
  • Odpowiedz
2. Zatrudnienie hydraulika do łazienek, do poprawy instalacji.


@Qurvinox: rury w systemie pex dasz radę zrobić sam , ja np nigdy więcej nie wezmę się za płytki, myślałem że oszaleje
  • Odpowiedz
@Qurvinox:

Najlepsza rada:
nie słuchaj rad wykopków xD

Już widze jak ktoś tam pisał jakieś głupoty o tym, żeby brać gaz zamiast indukcji, nawet nie chcę sprawdzaj co tam jeszcze wymyślili, pewnie napisali, że zmywarka to niepotrzebny gadżet, nie zdziwiłbym się xd
  • Odpowiedz