Wpis z mikrobloga

Powitanko, wiem, że podobne tematy się przewijały, ale w sumie nie znalazłem dokładnie czego szukałem.
Chce skorzystać z wchodzącego w lipcu kredytu 2 pro, w kwocie 400-500k. Zrobiłem mały research, pogadałem z paroma osobami, ale nie jestem pewien dalej, co robić. Jestem zatrudniony od października zeszłego roku na B2B, w branży IT, wcześniej 2 lata na UOP (płynne przejście bez przerwy UOP->B2B), rozliczam się na ryczałcie i wystawiam FV wysokości 20k + VAT. Słyszałem, że ponoć w niektórych bankach kredyt hipoteczny można wziąć już nawet po poł roku prowadzenia działalności, a boję się, że jeśli nie spróbuje zakupić czegoś już w lipcu, tylko będę czekał do października, to nie załapie się do karuzeli, a ceny mieszkań pójdą od nowego roku zdecydowanie w górę.
Co byście robili w takiej sytuacji, czy rzeczywiście tak ciężko obecnie dostać kredyt po 9 miesiącach B2B? Może lepiej na spokojnie poczekać do tego października, licząc że więcej banków wejdzie do gry, a program się nie skończy na tych zasadach błyskawicznie?

#zdolnosckredytowa #ryczalt #b2b #kredyt2procent
  • 9
@piotr-anonimowo: Odpal google maps, wpisz "doradca kredytowy" i znajdz takiego, co jest najwyżej oceniany przy relatywnie wysokiej średniej ocenie, np. 4,8-5.0 i umów się z nim na rozmowę. Ich usługi są darmowe dla Ciebie, bo to banki płacą im jak zdecydujesz się na kredyt. Możesz im wywalić wszystkie swoje pytania i nie musisz wcale brać od razu kredytu. Możesz ustalić z doradcą plan działania i on/ona Cię poprowadzi, powie co i
@piotr-anonimowo: Pomogę, pytałem już doradcę o tą kwestie. To zależy od banku. Część akceptuje po 3msc, 6msc, 12 msc lub 24msc. Natomiast forma rozliczenia (ryczałt) wpływa na zdolność. Przy tej formie jest niższy.
@piotr-anonimowo: żaden bank nie da Ci kredytu hipotecznego jeśli masz firmę krócej niż 12 miesięcy. Niektóre nawet po 24 miesiącach i ryczałt nie ma tutaj znaczenia (ma przy zdolności). Jedyny wyjątek, to jeśli nie było przerwy między uop i b2b, ale pod warunkiem, że obie umowy były z tą samą firmą. Jeśli zmieniłeś pracodawcę, to o kredyt możesz się starać najwcześniej w październiku.
Co byście robili w takiej sytuacji, czy rzeczywiście tak ciężko obecnie dostać kredyt po 9 miesiącach B2B? Może lepiej na spokojnie poczekać do tego października, licząc że więcej banków wejdzie do gry, a program się nie skończy na tych zasadach błyskawicznie?


@piotr-anonimowo: Minimalny okres prowadzenia działalności jaki jest obecnie wymagany w części banków to co najmniej 24 miesiące. Coraz więcej banków akceptuje 12 miesięcy. W wybranych przypadkach, na przykład gdy działalność
@marcpol: mógłbyś dopowiedzieć w jakich bankach można zapytać o rozpatrzenie takiego krótszego 3 lub 6-cio miesięcznego stażu jak w Twoim przykładzie?
na pierwszej linii mFinanse i Millenium nie byli skłonni do pomocy
na pierwszej linii mFinanse i Millenium nie byli skłonni do pomocy


@jasiex3: Infolinie banków i pracownicy w oddziałach nie są najlepszych źródłem informacji. Te dwa banki mają możliwość skrócenia wymaganego okresu prowadzenia działalności gospodarczej. Takie możliwości są też w większej ilości banków, między innymi w BNP Paribas, PKO BP, Alior, a czasami nawet w banku Santander.
@marcpol:

Infolinie banków i pracownicy w oddziałach nie są najlepszych źródłem informacji.

Z kim więc rozmawiać? Doradcy kredytowi będą mieć lepsze info niż pracownicy? ¯\(ツ)/¯

Prowadzę działalność od listopada zeszłego roku. Na infoliniach mi odmawiają, bo firma nie ma 12 miesięcy - gdzie powinienem więc iść/dzwonić?

Przy B2B zmieniłem pracodawcę. Profil działalności jest zgodny z wcześniejszą UOP (gdzieś czytałem, że czasami biorą to pod uwagę), ale na infoliniach twierdzą, że to
Z kim więc rozmawiać? Doradcy kredytowi będą mieć lepsze info niż pracownicy? ¯\(ツ)/¯


@Annonnim: Zwykle tak.

Prowadzę działalność od listopada zeszłego roku. Na infoliniach mi odmawiają, bo firma nie ma 12 miesięcy - gdzie powinienem więc iść/dzwonić?


@Annonnim: Znajdź kogoś kto zajmuje się kredytami hipotecznymi zawodowo, możesz też odezwać się do mnie na pw.