Wpis z mikrobloga

Wedle filmiku autorstwa @EmerytArmii paczka plików "Dzieje Khorinis" została sklonowana z GitLaba 15 kwietnia br., co idealnie łączy się z datą konwersacji pomiędzy Darkiem a "niedoszłą członkinią zespołu", która miała zbaitować szefa projektu zdjęciem intymnych części kobiecych właśnie tego dnia. Nawet godziny idealnie się zgadzają uwzględniwszy jakieś kilka minut na pobranie, rozpakowanie itp.

Nie chce mi się wierzyć, żeby data wszystkich plików była zmieniana akurat na tą - byłaby to wtedy zbyt wielopoziomowa intryga. Jednak zdaniem niektórych jest to zbyt abstrakcyjny sposób na leak.

Te argumenty mające udowodnić, iż ta przegrywowa konwersacja została sfabrykowana za pomocą jakiegoś chatbota są również mało wiarygodne, jako, iż trudno byłoby o to, aby taki ChatGPT wygenerował tak dobrze napisane wiadomości względem motywów w nich zawartych - czego przykładem może być użycie typowych emoji związanych z flirtem.

Dodatkowo styl pisania w zależności od osoby, czy postaci (biorąc pod uwagę fałszywą testerkę gier) znacznie się różni od siebie. Czy naprawdę oszustowi chciałoby się tworzyć taką złożoną otoczkę wokół tego w jaki sposób uzyskał pliki? Przy zdesperowanych osobach takie zdjęcie ładnej kobiety faktycznie może zadziałać w sposób kompletnie zaburzający racjonalne myślenie.

Oczywiście niczego nie przesądzam, ale to jak długo pisane jest oświadczenie wyjaśniające wyciek DK, jest kolejnym argumentem sugerującym prawdziwość słynnego już screena.

#dziejekhorinis #gothic
Knyziu - Wedle filmiku autorstwa @EmerytArmii paczka plików "Dzieje Khorinis" została...

źródło: data konwersacji

Pobierz
  • 15
@Knyziu: Twórcy screen mogliby by po prostu olać, mogli by powiedzieć że to fake i tyle. Ale co im zajmuje tyle czasu? Skoro mod jest "oczywiście" rozwijany, wszyscy pracują nad nim w pocie czoła i ogółem jest zajebiście to nad czym oni myślą? Gdyby było okej, to by po prostu napisali że to stary build, pokazali screeny poprawionego świata, powiedzieli że pracują i tyle.

Czas działa mocno na ich nie korzyść,
@rafa0912: Ciekawe kogo będą pozywać, tego co tu na wykopie udostępnił link do moda czy tych co wstawiali gameplay na youtube? Coś mi mignęło o "nieprzyjemnościach" ze strony jednego z członków w kierunku chyba tych co te filmy wstawiają. Zresztą sam pomysł pozywania kogokolwiek w sprawie moda do 20 letniej gry i to jeszcze robionej non profit to xDDD
@Knyziu

Czy naprawdę oszustowi chciałoby się tworzyć taką złożoną otoczkę wokół tego w jaki sposób uzyskał pliki?


Oczywiście że tak, gość ewidentnie chciał zaszkodzić Dziejom i przy okazji ośmieszyć Darka, najpewniej to jakiś były pracownik który jest na niego wkurzony (bo kto inny). Gość wiedział, że będzie afera, że ludzie będą wszystko sprawdzać i zadbał o takie szczegóły. To wszystko jest jak najbardziej możliwe i bardziej jestem w stanie w to uwierzyć,
@Knyziu:
1. no to fabrykujesz rozmowę (tu mógł nawet i stworzyć fejka na fb, "ubrać go" w profilowe Darka, i przeprowadzić rozmowę pisząc z obu kont. No albo zmienić kod HTML i cacy), chwilę później klonujesz paczkę z gita i godzina się zgadza, nie trzeba wcale zmieniać daty, gg ez

2. z tym GPT to +1, za dużo pracuję z tym złomem, żeby się nie zgodzić xD. Nawet nie wiem skąd
  • 4
@tomasz-cichociemny: ta popularna opinia o rzekomej sztuczności tej rozmowy stanowi spore zaskoczenie dla mnie, bo moim zdaniem jest w niej wystarczająco dużo elementów wskazujących na jej autentyczność.

Najpierw pojawiają się poważne, rekrutacyjne wiadomości z prośbą o dołączenie do zespołu DK, jako testerka moda, która ma pomóc w wyłapaniu poszczególnych błędów i bugów. Przy tym pierwsza wiadomość została wysłana na kilka miesięcy przed właściwą konwersacją "wyciekową" z kwietnia. Wiadomo, że do całej
@Knyziu: ja tam nie widzę problemu, aby napisać taką intrygę i ją dobrze zaplanować. Dla ogarniętego twórcy zajmującego się pisaniem scenariuszy, questów i innych zadań, to w sumie pestka. Wszystko to co wymieniłeś, to w zasadzie standardowe rzeczy w tego typu sprawach.
Z drugiej jednak strony, jeżeli to co niektórzy współpracujący z darkiem jest prawdą i sami byli skłonni w to uwierzyć, to ja sam jestem skłonny uwierzyć w prawdziwość tej
@Knyziu: Mam wrażenie, że trochę przeceniasz trudność wcielenia się w rozmowie w dwie postacie czy wymyślenie takich detali jak to z niedziałającym hasłem. Jak komuś zależało na w miarę wiarygodnym obrazie tego screena i nie ma jakiegoś wybitnie ciężkiego pióra do pisania różnych wypowiedzi tekstowych to wystarczyła moim zdaniem tylko odrobina wysiłku i pomysłu by tak to napisać. A i tak moim zdaniem reakcje, które miałyby być do stronie Darka biją
@Knyziu: dzięki za odpowiedź, ja się still zgadzam raczej tu z kolegami niżej, że właśnie dla scenarzysty zwłaszcza to nic trudnego

ale mam lepsze pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niezależnie czy screen jest lub nie jest prawdziwy, wiemy że phantomowi zależało, byśmy myśleli, że jest prawdziwy.

Czy nie zasłanianie tam rzekomego nudesa dodałoby wiarygodności czy odjęło? No raczej dodało. To po co zasłaniać? No chyba że go
tomasz-cichociemny - @Knyziu: dzięki za odpowiedź, ja się still zgadzam raczej tu z k...

źródło: xd

Pobierz